Kanoe.cz

WAVE festival 2007

Vlny, válce, rozhraní, skoky, vracáky… Taková je divoká voda – proměnlivá, nespoutaná.. snad proto tak krásná. Je skvělé jezdit na vodě, je skvělé proplétat se mezi slalomovými brankami, je skvělé pustit se do nelítostného souboje nejen s časomírou, ale i se soupeři. Je to dost? Je to ale hodně, ale my si myslíme, ze ne dost. Věříme, že divoká voda nemusí byt jen o desetinách, jen o vítězích a poražených.. Myslíme si, že muže nabídnout mnohem víc. Proto přichází Wave2007.

Již úvodní ročník, Wave2006, jednoznačně ukázal, jaký směr vývoje považujeme za „ten pravý“. Nechceme se spokojit „jen“ s klasickými slalomovými závody, letos navíc budou výsledky započítávány do oblastního žebříčku, ale chceme nabídnout pestrou paletu možností, ve které si každý najde „to své“ a tak co nejpříjemněji stráví Wave2007 na umělé slalomové dráze v Českém Vrbném u Českých Budějovic. Díky obrovskému ohlasu při loňském ročníku bude opět připraven závod v boater crossu na plastových kánoích, který však závodníci trefně přejmenovali na „masso cross“. Novinkou je další „crossový“ závod – tentokrát na kolečkových bruslích. Samozřejmě nebude chybět rafting pro širokou veřejnost pod vedením zkušených instruktorů, stejně jako „raft rodeo“ – raftování pro adrenalin milující povahy. Ani ve večerních hodinách Vás ale Wave2007 nenechá vydechnout, protože téměř jako voda kanálem se areálem poženou rozličné rytmy rozmanitých hudebních kapel. To vše, a možná i více, pro Vás bude připraveno první srpnový víkend, tj. 4.-5. srpna, na festivalu vodních sportů Wave2007.

I vzhledem k tomu, že festival se bude odehrávat v areálu Lídy Polesné, který se nachází přibližně v polovině cyklostezky České Budějovice – Hluboká nad Vltavou, přejeme si připravit festival nejen lokálních, ale přinejmenším regionálních rozměrů, což doufáme se povede i díky velmi významné pomoci jak měst České Budějovice a Hluboká nad Vltavou, tak i Jihočeského kraje. Zde patří náš největší dík pánům Janu Zahradníkovi (hejtman Jihočeského kraje), Juraji Thomovi (primátor Českých Budějovic) a senátoru Tomáši Jirsovi, kteří převzali nad celým festivalem vodních sportů Wave2007 záštitu. Budoucnost samozřejmě není napsána černou tuží v modré knize, ale naším cílem je postupovat dále a stále zlepšovat a rozšiřovat závody pořádané v areálu Lídy Polesné na umělé slalomové dráze v Českém Vrbném u Českých Budějovic, a proto je snad Wave2007 předzvěstí podniků nejen regionálního, ale snad i celostátního či světového formátu.

Wave2007 není tuctovým festivalem. Je to podnik, který nabízí velký počet rozmanitých možností, ze kterých si, věříme, každý přijde „na to své“.

Celou řadu dalších zajímavých a především aktuálních informací naleznete na www.wave-festival.com.

Autor: Daniel Stach

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

Instagram #czechcanoe

SP Troja 2017

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF