Kanoe.cz

Třetí pohárový víkend hostila Trója

V poklidu a bez stresu proběhly další důležité domácí závody ve slalomu na divoké vodě v Praze Tróji. Nominace do reprezentačních družstev je už dávno uzavřena a víkendové české poháry notně ztratily napětí, které provázelo kvalifikační závody.  
Pátý a šestý český pohár tak zůstal především kvalitní přípravou pro seniorskou reprezentaci, kterou v Tróji tento víkend čeká úvodní Světový pohár sezóny 2007. Ze špičky chyběli pouze stříbrní evropští deblkanoisté Volf se Štěpánkem a v neděli také bronzová kajakářka z Liptovského Mikuláše Štěpánka Hilgertová.
 
            V sobotu provázelo závody velice chladné a větrné počasí. Silný vítr pohrávající si se slalomovými brankami činil závod téměř neregulérním. Nižší důležitost závodu se projevila i v tom, že na podmínky si nikdo nestěžoval a vše proběhlo hladce a bez komplikací.
 
            Reprezentační výběr se představil v dobrém světle a pouze v jednom případě si vítězství odnesla loď mimo reprezentace. Těmi šťastnými byli deblíři Hammer s Vlčkem, kteří v neděli nenašli přemožitele. Napomohla jim k tomu notně padesátka Jirase s Máderem, kteří se ve finále z průběžného vedení propadli až na devátou příčku. Padesátka opět neminula ani Ivana Pišvejce. Sobotní vítěz kajaku v neděli chyboval hned v první jízdě na brance číslo osm a do druhé jízdy vůbec nenastoupil. Mezi kajakáři tak zaznamenal nejlepší výsledky v sobotu druhý Vavřinec Hradílek. Domácí závodník USK se v neděli ještě zlepšil a dvěmi rychlými, čistými jízdami zvítězil. Výborně si na domácí dráze vedl singlkanoista Stanislav Ježek. Po nezdaru na Mistrovství Evropy se oklepal a v obou závodních dnech s přehledem zvítězil. Zlato v ženském kajaku si rozdělily Štěpánka Hilgertová v sobotu s nedělní vítězkou Irenou Pavelkovou. Mezi deblkanoisty zajela nejlépe sobotní závod již zmiňovaná posádka Marek Jiras a Tomáš Máder.
 
            V sobotu se také jelo Mistrovství republiky družstev. Výsledky ve všech kategoriích dopadly podle očekávání a cenné kovy si rozdělili pouze zástupci USK Praha a Dukly Brandýs. Překvapením je akorát neúspěch nejsilnější mužské kajakové hlídky Dukly.
 

MS Rio 2018

logo Rio2018

1.SP Liptovský Mikuláš

4.SP Tacen

Krumlovský maraton

KVM 2018

Finále SP La Seu

3.SP Augsburg

Instagram #czechcanoe

MS juniorů a U23

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Mistrovství Evropy

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF