Kanoe.cz

Kdo pojede na Evropu a Svět? Rozhodne se ve Veltrusech!

Tak a je to pomalu tady. Tento víkend čekají velkou většinu slalomářů na divoké vodě nejdůležitější závody domácí sezóny 2007. Ačkoliv se na umělé slalomové trati ve Veltrusech nedaleko Kralup nad Vltavou konají jen druhodivizní národní kontrolní závody (NKZ), rozhodne se právě tam o složení seniorského i juniorského reprezentačního družstva pro letošní mezinárodní klání.  
            Zatímco junioři mají před sebou jen jeden nedělní, poslední nominační závod, senioři si to o místa v týmu Jiřího Pultery rozdají po oba víkendové dny. Trať ve Veltrusech je něco úplně jiného než co zažili kanoisté minulý týden na Trnávce. Tentokrát na sportovce nebude čekat vodní masa řítící se velikým spádem úzkým betonovým korytem, ale spíše mělčí voda s menšími peřejkami. Rozdílnost vodních terénů může také přinést jiné výsledky, než jakých jsme byli svědky před několika dny na Vysočině.
 
            Veltruský slalomový kanál je nutno dodat mnohem blíže tomu, co pro naše reprezentanty připravili pořadatelé světového šampionátu v exotické Brazílii. S optimismem vzhlížejí k blížícím se závodům hlavně mladší závodníci, kteří by rádi pronikli do seniorského reprezentačního týmu. Očekává se, že na méně technicky náročné trati se setřou rozdíly mezi zkušenými, precizně vyježděnými závodníky a jejich mladšími výbušnějšími, ale zároveň méně ostřílenými soupeři. Jako obvykle ve vypjatých situacích bude obrovskou roli hrát psychika a ta by zase naopak měla hrát do karet protřelým bojovníkům z řad letitých reprezentantů. Výsledek této rovnice, kde na jedné straně stojí fyzický fond, rychlost, dynamika a na straně druhé zkušenosti, psychická odolnost a vyrovnanost bude klíčový pro složení českého slalomového družstva pro rok 2007. Někteří z těch zkušených a ostřílených si už nemůžou dovolit sebemenší zaváhání. Po výpadku v jednom závodě musí teď zmobilizovat všechny síly i taková veličina jakou je Štěpánka Hilgertová. Pro postup musí bezpodmínečně zajet i kajakáři Ivan Pišvejc a Onřej Raab.  O návrat do dresu reprezentantky by se chtěla i další z plejády zkušených kajakářek Marcela Sadilová.
 
Úplně jiné starosti mají před víkendem singlkanoista Tomáš Indruch a dvojice deblířů Jaroslav Volf Ondřej Štepánek, kteří můžou přistupovat k víkendu docela klidně. Po výborně zvládnutém startu kvalifikace jim stačí k postupu jednou dojet na bodovaném pořadí a mají nominaci v kapse. Po sobotním závodě však už může být jistých více členů českého „nároďáku“. Dalšími v pořadí, kteří si v předstihu mohou zajistit letenky do Brazilského Foz de Iguassu jsou kajakářka Irena Pavelková, deblíři Jiras s Máderem a singlkanoista Stanislav Ježek. Konečná podoba českého výběru pro mistrovství světa, světové poháry a mistrovství Evropy se narýsuje až poté, co v nedělním finále protne cíl poslední loď. Tou bude dozajista závodník v kategorii kajaku mužů, tedy nejdramatičtější a nejvyrovnanější kategorii, kde si na nominaci brousí zuby minimálně šest borců. Vyvrcholení víkendových závodů a celé nominace tedy snad ani nemůže být dramatičtější.
 
            Neděle je také magnetem pro všechny juniory, kteří drží naději pro postup do juniorského výběru. Zatímco jejich starší kolegové mají jako nominační vypsané oba podniky NKZ ve Veltrusech, juniorům se počítá pouze ten nedělní. Další rozdíl je v tom, že o složení většiny družstva pro juniorské mistrovství Evropy je jasno již nyní. Mladí kanoisté totiž odjeli čtyři z pěti závodů a do konečného žebříčku se jim započítávají jen nejlepší tři výsledky. Případné změny v pořadí nominace tak mohou nastat většinou jen na posledním-třetím postupovém místě.
 

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

Instagram #czechcanoe

SP Troja 2017

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF