Kanoe.cz

Slalomová nominace naTrnávce

Jen poslední hodiny zbývají slalomářům do prvních kvalifikačních závodů pro rok 2007. Na umělé slalomové dráze Trnávka na Vysočině se v sobotu a neděli konají první dva závody, jež určí výběr pro letošní mistrovství Evropy a světa.

O definitivním složení seniorského A družstva a výběru do 23 let se rozhodne o čtrnáct dní později na národních kontrolních závodech (NKZ) ve Veltrusích. Do výběru Jiřího Pultery se nominují vždy tři nejlepší závodníci v každé lodní kategorii. Do finálního pořadí domácí nominace se započítají tři nejlepší výsledky z celkového počtu čtyř závodů.

 

Čeští slalomáři mají už letos na Trnávce několik tréninků za sebou. Kvůli suchu sice pár tréninkových dnů bylo zrušeno a jiné zkráceny, ovšem závody se hravě uspořádají. Česká špička se navíc v posledních dnech mohla výborně rozjet. U našich východních sousedů se jely v uplynulých dvou víkendech závody na vysoké mezinárodní úrovni. Nejprve se slalomáři sešli při tradičních Tatranských slalomech na umělé dráze v Liptovském Mikuláši, aby si vyzkoušeli trať seniorského mistrovství Evropy. V posledních dvou svátečních dnech se na jiné slovenské dráze v Čuňovu u Bratislavy odjel skvěle dotovaný Slovak open.

 

Česká reprezentace, která vznikne v příštích dnech, se v polovině června zúčastní mistrovství Evropy ve slovenském Liptovském Mikuláši. Po prvním vrcholu sezóny následuje na přelomu června a července seriál světových pohárů. Pro české fanoušky je potěšující zpráva, že světový pohár se po několika letech znovu objeví v Čechách. V Praze – Tróji poměří světová špička síly hned při prvním podniku SP v termínu 28. - 30. června. Z naší metropole se kolotoč svěťáků přesune na řeku Sávu do Slovinského Tacenu. Poslední letošní Pohár je v kalendáři světové kanoistické federace vyhrazen v půlce července pro německý Augsburg. Skutečným vrcholem slalomového roku 2007 je však samozřejmě mistrovství světa, které se jede na hodně jednoduché trati v brazilském Foz do Iguassu. Letošní světový šampionát bude o to pikantnější, že se jedná o nominaci na olympijské hry 2008 v Pekingu.

 

O vrcholu sezóny pro výběr do 23 let zatím bohužel tak jasno není. V posledních dnech dorazila nepříjemná zpráva z Atén. Řekové měli být organizátory juniorského ME a v souběžném termínu i ME do 23 let. Řecký kanoistický svaz však od konání šampionátu dal ruce pryč a je otázka kdo se narychlo ujme pořadatelství.

Rozpis víkendového programu ČP na USD Trnávka.

Nominační kritéria do reprezentačních družstev ČR

1.SP Liptovský Mikuláš

4.SP Tacen

Krumlovský maraton

KVM 2018

Finále SP La Seu

3.SP Augsburg

Instagram #czechcanoe

MS juniorů a U23

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Mistrovství Evropy

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF