Kanoe.cz

Na závěr sezóny se rozdělí seniorské tituly ve slalomu i sjezdu

O víkendu znovu po roce ožijí peřeje pod lipenskou přehradou. Na programu je jak mistrovství ČR ve slalomu, tak i republika v dlouhém sjezdu. Po dlouhé, a pro českou kanoistiku tolik úspěšné sezóně, je to pro diváky poslední možnost v letošním roce spatřit téměř celou českou špičku divoké vody na vlastní oči.
Z těch nejlepších bude chybět Michala Mrůzková, která po úspěšném vystoupení na MS v rychlostní kanoistice, kde získala 2 medaile, onemocněla a doléčuje angínu. Na start se nepostaví ani slalomářská dvojice Marek Jiras, Tomáš Máder. Úspěšným deblkanoistům zkřížilo plány mistrovství Evropy v dračích lodích, které hostí v tomto týdnu Praha a na němž Jiras, přezdívaný Šnek, startuje.
 
            Naopak na Vltavě pod Lipnem se představí dvojnásobní mistři světa ze srpnového šampionátu v Praze Troji, deblkanoisté Jaroslav Volf a Ondřej Štěpánek. Bojovat o domácí titul bude i bronzový světový medailista singlkanoista Stanislav Ježek. Ve sjezdu by kromě nemocné Mrůzkové neměl chybět nikdo z úspěšných reprezentantů. Do peřejí mezi Lipnem a Loučovicemi tak vyjede třeba letošní mistr světa na kajaku Kamil Mrůzek nebo vítězka světového poháru pro rok 2006 Kateřina Vacíková.
 
            Jelikož voda pod Lipnem patří ke klenotům středoevropské divoké vody a díky elektrárně se zde pouští voda vždy jen jednou v roce, je program pořádně nahuštěný. První ostrý trénink proběhne už v pátek 1. 9. mezi 15. a 18. hodinou. Samotné závody však startují až v sobotu ráno 7. českým pohárem ve slalomu, po něm následuje mistrovství republiky družstev. To však pro sobotu není vše. Po odjetí slalomového závodu pokračujeme mistrovstvím republiky v klasickém sjezdu. Start dlouhého sjezdu je totožný se slalomem a to znamená startovní molo zhruba 200 metrů pod nádrží Lipno I. Cílem pro sjezdaře pak je nejobtížnější tzv. Loučovická peřej zhruba 4km pod startem. V neděli proběhnou oba závody, jak slalom tak i sjezd, souběžně. Zatímco se slalomáři poperou o individuální medaile na „své“ slalomové trati v areálu pod nádrží Lipno, sjezdaři se přesunou o několik set metrů níže, aby změřili síly ve dvoukolovém sprintu v peřeji „Železňák“.
 
Rozpis sobotních závodů pod Lipnem
            Rozpis MČR v dlouhém sjezdu
Rozpis nedělních závodů pod Lipnem
            Rozpis MČR ve slalomu
            Rozpis 8. ČP ve sjezdu
 
David Knebel Inspiration spol. s r.o., styk s médii
 
P. S. V případě jakýchkoliv Vašich dotazů mě neváhejte kontaktovat.
Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ; Tel: +420774080172

MS Rio 2018

logo Rio2018

1.SP Liptovský Mikuláš

4.SP Tacen

Krumlovský maraton

KVM 2018

Finále SP La Seu

3.SP Augsburg

Instagram #czechcanoe

MS juniorů a U23

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Mistrovství Evropy

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF