Kanoe.cz

Mladí slalomáři dojedou nominaci v Budějovicích

Seniorští reprezentanti ve slalomu v týdnu vyjeli za prvními závody světového poháru na olympijskou trať v Aténách. Sjezdaři minulý víkend rozhodli o složení reprezentačních družstev seniorů i juniorů. Poslední neznámou tak zůstává složení juniorského slalomového reprezentačního družstva pro mistrovství světa a Evropy.
Rozřešení této hádanky je přichystáno na poslední květnový víkend do Českých Budějovic.
 
Seriál národních kontrolních závodů (dále jen NKZ) odstartoval v dubnu na umělé dráze v Opavě. Po měsíci se NKZ přesunuly na další umělý kanál. Víkendové závody bude hostit areál SK České Budějovice. V národních slalomových závodech se bojuje o postup do nejvyšší soutěže, tedy českého poháru. Současně se však rozhodne o českých reprezentantech pro juniorské mistrovství světa a Evropy.
 
Největší šance na postup do reprezentace samozřejmě mají ti, kteří už úspěšně vkročili do nominace při závodech v Opavě a v Praze. Šanci na postup však rozhodně mají i ostatní. O tom, jak se může v posledních závodech zvrátit nepříznivá nominační matematika, by mohla své říci i Štěpánka Hilgertová nebo třeba Stanislav Ježek. Jejich start za reprezentačním trikotem také nezačal růžově. Dvě vítězství v posledních závodech je ale katapultovala do čela celé nominace. Počínání Štěpánky Hilgertové bude určitě vzorem pro naši jedinou juniorskou medailistku z posledního ME Šárku Blažkovou. Kajakářka Dukly už letos dokázala zvítězit v závodě českého poháru ve Špindlerově Mlýně, pak však přišla nemoc a nepřesvědčivý výkon v posledním nominačním závodě v Praze Tróji. Ve velice silné konkurenci mezi juniorkami jí nezbývá nic jiného než pořádně zabrat a prosadit se do národního týmu Jiřího Kratochvíla.
 
Otevřená je situace i v dalších kategoriích, zejména juniorský kajak je řádně zamotaný. V odjetých třech závodech se z vítězství radoval vždy jiný borec. Vzhledem ke všem okolnostem se dá s jistotou říci, že nás o víkendu čeká další napínavá kapitola sportovní detektivky. Vše začíná po oba víkendové dny v 9.30 kvalifikačními jízdami. Následují jízdy finálové a oceněním vítězů v jednotlivých kategoriích se program uzavře.
 
 
 
 
Informace o organizaci naleznete na webu pořadatele
Časový rozpis závodů ve slalomu naleznete na serveru rvp.results
 

David Knebel

 

Příloha
 
NKZ – národní kontrolní závody: postupové závody do seriálu českého poháru ve slalomu pro následující sezónu. 3 závodní víkendy na stejné trati. Opava (22. a 23. 4.), České Budějovice (27. a 28. 5) Křivoklát (9. a 10. 9.). Ze seriálu je sestaven žebříček. Podle daného klíče postupují nejlepší lodě bez 1. výkonnostní třídy do seriálu českých pohárů pro rok 2007.
 
Juniorská nominace: pět závodů (dva závody NKZ v Opavě (22. a 23. 4.), nedělní závod ČP v Praze Tróji (14. 5.) a oba závody NKZ v Českých Budějovicích  (27. a 28. 5). Počítají se nejlepší tři výsledky. Na MEJ a MSJ postupují nejlepší 3 lodě v kategorii. Reprezentace se zúčastní mistrovství světa ve slovinském Solkanu (4. – 9. 7. 2006) a mistrovství Evropy v anglickém Nottinghamu (25. – 27. 8. 2006)
 

MS Rio 2018

logo Rio2018

1.SP Liptovský Mikuláš

4.SP Tacen

Krumlovský maraton

KVM 2018

Finále SP La Seu

3.SP Augsburg

Instagram #czechcanoe

MS juniorů a U23

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Mistrovství Evropy

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF