Kanoe.cz

Mladí slalomáři dojedou nominaci v Budějovicích

Seniorští reprezentanti ve slalomu v týdnu vyjeli za prvními závody světového poháru na olympijskou trať v Aténách. Sjezdaři minulý víkend rozhodli o složení reprezentačních družstev seniorů i juniorů. Poslední neznámou tak zůstává složení juniorského slalomového reprezentačního družstva pro mistrovství světa a Evropy.
Rozřešení této hádanky je přichystáno na poslední květnový víkend do Českých Budějovic.
 
Seriál národních kontrolních závodů (dále jen NKZ) odstartoval v dubnu na umělé dráze v Opavě. Po měsíci se NKZ přesunuly na další umělý kanál. Víkendové závody bude hostit areál SK České Budějovice. V národních slalomových závodech se bojuje o postup do nejvyšší soutěže, tedy českého poháru. Současně se však rozhodne o českých reprezentantech pro juniorské mistrovství světa a Evropy.
 
Největší šance na postup do reprezentace samozřejmě mají ti, kteří už úspěšně vkročili do nominace při závodech v Opavě a v Praze. Šanci na postup však rozhodně mají i ostatní. O tom, jak se může v posledních závodech zvrátit nepříznivá nominační matematika, by mohla své říci i Štěpánka Hilgertová nebo třeba Stanislav Ježek. Jejich start za reprezentačním trikotem také nezačal růžově. Dvě vítězství v posledních závodech je ale katapultovala do čela celé nominace. Počínání Štěpánky Hilgertové bude určitě vzorem pro naši jedinou juniorskou medailistku z posledního ME Šárku Blažkovou. Kajakářka Dukly už letos dokázala zvítězit v závodě českého poháru ve Špindlerově Mlýně, pak však přišla nemoc a nepřesvědčivý výkon v posledním nominačním závodě v Praze Tróji. Ve velice silné konkurenci mezi juniorkami jí nezbývá nic jiného než pořádně zabrat a prosadit se do národního týmu Jiřího Kratochvíla.
 
Otevřená je situace i v dalších kategoriích, zejména juniorský kajak je řádně zamotaný. V odjetých třech závodech se z vítězství radoval vždy jiný borec. Vzhledem ke všem okolnostem se dá s jistotou říci, že nás o víkendu čeká další napínavá kapitola sportovní detektivky. Vše začíná po oba víkendové dny v 9.30 kvalifikačními jízdami. Následují jízdy finálové a oceněním vítězů v jednotlivých kategoriích se program uzavře.
 
 
 
 
Informace o organizaci naleznete na webu pořadatele
Časový rozpis závodů ve slalomu naleznete na serveru rvp.results
 

David Knebel

 

Příloha
 
NKZ – národní kontrolní závody: postupové závody do seriálu českého poháru ve slalomu pro následující sezónu. 3 závodní víkendy na stejné trati. Opava (22. a 23. 4.), České Budějovice (27. a 28. 5) Křivoklát (9. a 10. 9.). Ze seriálu je sestaven žebříček. Podle daného klíče postupují nejlepší lodě bez 1. výkonnostní třídy do seriálu českých pohárů pro rok 2007.
 
Juniorská nominace: pět závodů (dva závody NKZ v Opavě (22. a 23. 4.), nedělní závod ČP v Praze Tróji (14. 5.) a oba závody NKZ v Českých Budějovicích  (27. a 28. 5). Počítají se nejlepší tři výsledky. Na MEJ a MSJ postupují nejlepší 3 lodě v kategorii. Reprezentace se zúčastní mistrovství světa ve slovinském Solkanu (4. – 9. 7. 2006) a mistrovství Evropy v anglickém Nottinghamu (25. – 27. 8. 2006)
 

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

Instagram #czechcanoe

SP Troja 2017

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF