Kanoe.cz

Na trati mistrovství světa o konečnou nominaci

Týden utekl jako voda a kanoisty slalomáře čekají poslední dva nominační závody na mistrovství světa. Všichni favorité jsou ještě ve hře. Nikdo, ale také nemá nominaci jistou.
Velký tlak bude především ležet na Štěpánce Hilgertové, které vstup do nominace příliš nevyšel. Naopak Tomáš Inruch v kategorii singl kanoistů a Ondřej Raab na kajaku jsou od postupu jen pověstný krůček. Tito by po dvou vítězstvích v úvodních závodech na Trnávce o reprezentaci při srpnovém MS v Praze neměli přijít.
 
Pražský slalomový kanál letos poprvé doopravdy ožije. Ačkoliv jak se to vezme. Pořádně živo je na „Tróji“ už hodně dlouho. Celý areál se připravuje na srpnové mistrovství světa a s tím je samozřejmě spojeno obrovské množství práce. Aby toho nebylo málo, přidala starosti i samotná voda, na níž se má závodit. Jarní povodně pořádně vystrašily nejenom obyvatele téměř celé republiky, ale vrásky na čele přidělaly i pořadatelům slalomového šampionátu. Nejprve kry plovoucí po Vltavě sebou vzaly překážku, která se vydala na vlastní pouť řekou. Následná záchranná operace pak tak trochu připomínala scénu z akčního filmu. Honu na neposednou bariéru se kromě domácích zúčastnili i borci z Ruska, kteří si tak zpestřili svůj kanoistický trénink. Po nebezpečí ledovém se následně hlavním městem prohnala i velká voda. Ani ta neušetřila areál vodních sportů. Odnesla si sebou nově zasetý trávník a zanechala nepořádek, který nabrala o kilometry výše. Poničila také několik sloupů, na nichž drží slalomové branky. To čeho se však všichni báli nejvíc, se naštěstí nestalo. Loděnice byla sice těsně, ale přeci jen uchráněna a kanoisté si mohli oddechnout.
 
To jak je Praha na srpen připravena můžeme zkontrolovat už o víkendu. Do sportoviště poblíž známé zoologické zahrady se sjedou slalomáři z celé republiky. Rozhodovat se bude o složení týmu pro zmiňované „Trójské“ MS. Vyřeší se také odpověď na otázku, kdo bude reprezentovat ČR při mistrovství Evropy do 23 let a na akademickém mistrovství světa. Většina favoritů to v sobotu a neděli nebude mít daleko. Vlastně všichni tady už dlouho dennodenně trénují. Dokonalá znalost každé vlnky a nejmenšího proudečku by měla při MS hrát českým barvám do noty. Tento víkend však tyto znalosti tak velkou roli hrát nebudou. Všichni závodníci stojí na víceméně stejné startovní čáře. Rozhodovat budou jiné aspekty: momentální forma, sportovní štěstí a psychická vyrovnanost. Zajímavé bude, jak ustojí situaci ti, kteří minulý týden kralovali nominacím na Trnávce. Stvrdí svůj postup už v sobotu nebo jim zodpovědnost sváže ruce? Neočekávanější událostí, ale bezesporu bude to, jak si budou počínat favorité, kterým se naopak příliš nedařilo. Damoklův meč má nad sebou nejenom Štěpánka Hilgertová v kajaku žen, ale i Standa Ježek v kánoích jednotlivců. Zrovna růžově se nevyvíjí situace ani pro našeho nejlepšího kajakáře z loňského mistrovství Evropy v Tacenu Lukáše Kubričana. Vše je však zatím naprosto otevřené. Úplné složení reprezentačního družstva se dozvíme v neděli kolem 3. hodiny odpoledne.
 
Po oba dny začíná program českých pohárů v Praze Tróji v 10.00, kdy odstartují kvalifikační jízdy. V sobotu čeká na závodníky a fanoušky finále A v 13.15 hod. V neděli pak o 45 minut později, tedy ve 14.00.
 
Podrobnější rozpis 5. a 6. českého poháru ve slalomu naleznete na serveru rvp.results.cz
Průběžné pořadí českého poháru naleznete na serveru kanoe.cz

David Knebel

MS Rio 2018

logo Rio2018

1.SP Liptovský Mikuláš

4.SP Tacen

Krumlovský maraton

KVM 2018

AusOpen 2019

Instagram #czechcanoe

Finále SP La Seu

3.SP Augsburg

MS juniorů a U23

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Mistrovství Evropy

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF