Kanoe.cz

Na Trnávce začne boj o mistrovství světa

Sníh, déšť a zima z minulého víkendu je za námi a s přicházejícím jarem se rozhoří boj o místa na mistrovství světa ve slalomu.
To, jak široká veřejnost ví, se bude na začátku srpna konat v Praze. Odborníci i fanoušci na domácí vodě budou očekávat útok na přední příčky, podobně jako tomu bylo před třemi lety při mistrovství světa v německém Augsburgu. Kdo však bude ČR reprezentovat? O tom rozhodnou nadcházející 2 víkendy, v nichž se odjedou všechny 4 nominační závody. Letos se dějištěm stanou  stejně jako vloni, umělé slalomové dráhy na Trnávce a v Praze-Tróji.
 
Kvalifikační síto je neúprosné. Šanci závodit na MS dostanou jen 3 nejlepší lodě v kategorii. Je proto jasné, že nominační závody jsou pro většinu závodníků prvním opravdovým vrcholem. Vždyť vůbec prodrat se do národního týmu je v nesmírně těžké domácí konkurenci oříškem. I z tohoto důvodu startuje kvalifikace tak dlouho před samotným šampionátem. Navíc na konci května na slalomáře čeká úvodní díl seriálu světového poháru v řeckých Aténách, kde by už měla bojovat naše kompletní reprezentace. Díky blížící se nominaci byly ovlivněny i první závody českého poháru. Ve velice nepříznivém počasí se mnoho závodníků šetřilo a nenastoupilo na start. Riziko nachlazení a tím vidina zkažené sezóny bylo přeci jen příliš veliké.
 
Navíc na Vysočině se nepojede „jen“ o seniorské družstvo. Ve hře je také účast na mistrovství Evropy do 23 let, které hostí Velká Británie. Konkrétně umělá dráha v Nottinghamu. Zapomenout nesmíme ani na akademiky. Ti sice svou kvalifikaci na mistrovství světa už rozjeli (dnes se v rámci akademických her jel slalom na trati pod Vírskou přehradou na Svratce), ale na zářijový šampionát v polském Krakově se započítávají i výše zmíněné závody českého poháru.
 
Na Trnávce se tedy pojede o hodně. Zajímá Vás, kdo si s velice těžkou tratí nejlépe poradí? Tak se přijďte podívat na USD (umělou slalomovou dráhu) u městečka Želiv poblíž Humpolce.
 
Rozpis závodů na Trnávce naleznete na serveru rvp.results.cz
Výsledky Akademických her ve slalomu naleznete na serveru results.cz
 
David Knebel

1.SP Liptovský Mikuláš

3.SP Augsburg

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Instagram #czechcanoe

Mistrovství Evropy

Český pohár Skupiny ČEZ

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF