Kanoe.cz

Maraton v Ardeche byl zrušen. Sjezdaři během chvíle vymysleli náhradní program a odjeli trénovat do Rakouska

IMG 4707České reprezentační družstvo sjezdařů mělo vyjet na mezinárodní závod do Francie. Jednalo se o říční maraton, který se jezdí klikatým kaňonem na řece Ardeche. Již v loňském roce byl tento závod zrušen kvůli nedostatku vody. Letos nehrozil nízký stupeň vodní hladiny, naopak vodní hladina byla příliš vysoká. Dva dny před závodem teklo řekou neuvěřitelných devět set kubíků. Kvůli vysokému riziku byl závod i letos zrušen.

Organizátoři napsali tuto zprávu do Čech v den odjezdu, tudíž čeští trenéři museli být velmi obratní a vymyslet náhradní plán. Soustředění ve Francii bylo zamítnuto, jelikož kolem řeky hlídkuje vodní policie a nebylo by možné se na vodu dostat. Existovala jediná možnost, najít jiné prostředí pro trénink.
To vše se nakonec podařilo. Namísto soustředění ve Francii, vyrazilo české družstvo trénovat na velice známou a oblíbenou řeku Salzu.

Ledovcová řeka, nacházející se v Alpském prostředí, může v listopadu působit jako zvláštní volba. V létě je řeka nepřirozeně studená a co teprve na pomezí podzimu a zimy?
Tuto otázku si zřejmě položil na srdce každý sjezdař, který během pár hodin přebalil své věci, připravené na soustředění ve Francii a zabalil teplé oblečení na tréninky v Rakousku.

Jak jsme ale poznali, řeka Salza nikdy nezklame a je nádherná za jakýchkoliv podmínek. Trénink zde je pro najíždění posledních kilometrů naprosto ideální. Místo závodu v Ardeche odjeli sjezdaři vlastní měřený úsek a dále pokračují s tréninkem.

„Jsem celkem zklamaná, jelikož maratony patří k mým nejoblíbenějším částem sezóny. Již minulý rok byla Ardeche zrušena a já jsem se o to víc těšila na letošní ročník, který jsem měla jet se sestrou na rychlostním deblkajaku. Z náhradního soustředění jsem nebyla zrovna nadšená. Teď ale musím říct, že mne Salza mile překvapila a nakonec jsem ráda, že tady mohu být,“ komentuje celou situaci Karolína Paloudová.

Tímto soustředěním pomalu končí sezóna na vodě a začne zimní příprava. K zrekapitulování letošních výsledků přijďte 24. listopadu do Olomouce, kde proběhne vyhlášení nejlepších kanoistů roku 2018.

MS Rio 2018

logo Rio2018

1.SP Liptovský Mikuláš

4.SP Tacen

Krumlovský maraton

KVM 2018

AusOpen 2019

Instagram #czechcanoe

Finále SP La Seu

3.SP Augsburg

MS juniorů a U23

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Mistrovství Evropy

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF