Kanoe.cz

Sprinty v Českém Vrbném zahájily Evropský pohár

bPředposlední prázdninový víkend (18.-19.8.) otevřel sjezdařům šňůru Evropských pohárů. Všechny tyto závody se pojedou na území České republiky a prvním z nich byly sprinty v Českých Budějovicích. Na této trati se nejel pouze Evropský pohár. Čeští závodníci zde měli 7. a 8. závod Českého poháru, mistrovství ČR v hlídkách, mistrovství veteránů a Český pohár žáků.

Prvním na programu byl žákovský závod, který se jel na lehčí trati pod kanálem. Sobota patřila dlouhému sjezdu a neděle sprintu. Teprve po odjetí žákovského poháru se začalo závodit na kanále. Závod byl velmi slušně obsazený. Z cizinců obsadilo největší místo ve startovním poli francouzské družstvo. Do závodu nastoupili také země jako Slovinsko, Srbsko, Rakousko či Makedonie.

bbTop formu dokázal v tomto závodě předvést Vladimír Slanina, jenž bral zlato v sobotním i nedělním závodě. Stejně tak Anežka Paloudová neumožnila své konkurenci pohled na nejvyšší umístění a oba dva dny si tak na kajaku dojela pro první příčku. Na singlkanoii se jí nepovedl získat tento zlatý double, jelikož v sobotním závodě vyhrála Marie Němcová a Anežka dojela druhá. V nedělním závodě si holky své umístění prohodily.

V kategorii kajakářů bylo pořadí závodníků více proměnlivé. V sobotním závodě zvítězil slovinský reprezentant Frančeškin Maks. Ten se ale nemohl počítat do Českého poháru. Domácí zlato tudíž bral Vojtěch Zapletal. V neděli se vše změnilo a pro první místo si dojel francouzský závodník Leriche Cyprien. Prvním v České republice se stal Adam Satke.

Poslední kategorií byli C2 muži. V obou dnech ovládla celé startovní pole posádka Rygel-Veselý, jež tak vybojovala každý den zlatou medaili.
Na této trati se jelo i mistrovství ČR ve sprintových hlídkách. V singlkanoistech brala titul posádka z Pardubic, mezi kajakářkami zvítězilo Litovelské družstvo, kajakářské zlato pro Bohemians Praha, ženské singlové putuje do Českého Krumlova a deblířský titul získává opět družstvo z Bohemians Praha.

3. a 4. závod Evropského poháru se pojede za dva dny (22.- 23.8) v Roudnici nad Labem.

Online výsledky
sobota http://www.results.cz/results.php?lang=¶m=18114W1
sobota – hlídky http://www.results.cz/results.php?lang=¶m=18115W1
neděle http://www.results.cz/results.php?lang=¶m=18117W1


Foto – Aleš Berka

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF