Kanoe.cz

Kvalifikace sjezdařů úspěšně za námi, v neděli jdeme do finále

sobota mej 4Předposlední den mistroství Evropy juniorů a závodníků do 23 let ve sjezdu na divoké vodě (2. – 5. 8.). Dnes, v sobotu, se v kaňonu nezískávaly tituly a nevyjížděly medaile, jelikož se konala kvalifikace na nedělní finále. Český tým zde opět předvedl, jak silný ve skutečnosti je. Z 37 českých lodí jich do finále postoupilo 30.

V kategorii kajakářek si přímý postu zajistila Barbora Dimovová, která nasadila vedoucí čas a žádná z děvčat ho za celý den nedokázala překonat. Pro druhé postupové sobota mej 5místo si dojela Gabriela Satková. Po nepovedené první jízdě Dominika Dvořáková vylepšila svůj čas a postoupila z prvního místa druhé jízdy. Poslední kvalifikační místo urvala Karolína Paloudová.

Stejně tak kajakářky U23 nenechaly konkurenci ve finále mnoho míst. Z první jízdy si první příčku zajistila Martina Satková, pátá skončila Anežka Paloudová. Z osmé příčky si postup vybojovala Barbora Bayerová.

Singlíři junioři dnes předvedli naprosto nečekané výsledky. Tři hoši se seřadili na pozicích jedna, tři, pět a postoupili hned z první jízdy. Nejlepším byl zde Filip Janů, dále Vojtěch Klíma a Daniel Urban.

U starších singlkanoistů postoupil s přehledem z první jízdy Michal Šmoldas. Kristek, který skončil těsně pod čarou, svou jízdu vylepšil a kvalifikoval se také.

Další kategorií byli kajakáři. V juniorech ani U23 se žádný český kajakář nedokázal do finále nominovat z prvních jízd. V druhých kvalifikačních jízdách se ovšem vše změnilo. Do závodu nastoupil i přes své zranění Mikuláš Zapletal a nominoval se z desáté příčky. Ze třináctého a čtrnáctého postupového místa jdou do finále Daniel Koblížek a Roman Ivánek.

sobota mej 3Stejně tomu bylo u starších kajakářů. Druhou šanci využil i Vojtěch Zapletal, jenž si dojel pro osmé postupové místo a Matyáš Zieris, který si zajistil poslední, patnácté postupové místo.

Gabriela Satková znovu předvedla touhu pro dobrou kvalifikační pozici a na singlkanoi vybojovala první postupové místo. Hned v závěsu byla Marie Němcová, která se nominovala ze třetí příčky a Tereza Kneblová z páté. V druhé jízdě si pro postup dojela i Karolína Paloudová.

O pár minut později zopakovala postup z první jízdy Martina Satková a Anežka Paloudová, tentokrát na singlkanoi. Druhou jízdou si finalé zajistila i Petra Štěpánková a Alexandra Plachtová.

sobota mej 1Poslední kategorií byli deblkanoisté. V juniorech z první jízdy postoupila posádka Hendrych-Nachtigal. Druhou jízdu využili i posádky Rudorfer-Hradec, Koblížek-Švagr a Šveda-Smilek a všichni postoupili do finále. V kategorii U23 si pro postup dojely obě české posádky Jelínek-Kristek a Šmoldas-Šotola.

Dnes proběhlo v prostorách cíle vyhlášení z klasického sjezdu. Český tým se znovu ukázal v tom nejlepším světle. Radost a podpora ostatních týmu rozhodně nechybí. Jednadvacet medailí bylo dnes rozdáno. Držme palce, ať se tento ohromný úspěch zítra ještě zdvojnásobí.

On-line výsledky http://eca2018ww.canoe.mk/?p=469&lang=en

Foto – Aleš Berka

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF