Kanoe.cz

Celá Evropa směřuje do Makedonie

zahajeniiiMistrovství Evropy ve sjezdu je zahájeno. Dnes proběhl uvnitř hlavního makedonského města, Skopje, zahajovací ceremoniál juniorského Evropského šampionátu (2. – 5. 8). Zítra začíná první část celého mistrovství, jíž je klasický sjezd. Závod se pojede na zhruba tři kilometrové trati, která začíná projetím slalomového kanálu.

„Oproti loňskému roku, se mi trať líbí mnohem více. Na březích ubylo trochu odpadu a krajina kolem je krásná, jelikož je trať umístěna ve vyhlášeném kaňonu Matka. Co se týče vodního terénu, tak je trať mírně divočejší, ale zato kratší, což mi moc nevyhovuje. I když to loni bylo absolutně šílený, tak se mi to vlastně líbilo,“ komentuje letošní trať dlouhého sjezdu Klára Hricová.

zahajeniNa stejné pasáži proběhne následující den závod hlídek. Tím bude ukončen dlouhý sjezd a víkend bude patřit pouze sprintu. Nejprve se odjede kvalifikace a na finálové jízdy si musíme počkat až do neděle, kdy se na závěr pojedou ještě sprintové hlídky. „Kanál vypadá na první pohled jednoduše, ale když se snažíte projet správnou stopou, tak se obtížnost trati rychle změní,“ říká Gabriela Satková. Minulý týden se Gabča stala mistryní světa ve slalomu a teď bude bojovat o cenná umístění i ve sjezdu. „Přípravu jsem věnovala spíše slalomu. V Ivreii mi to vyšlo a jsem nadmíru spokojená. Rychle jsem přesedlala do sjezdové lodě a přes minimum tréninků, které jsem odjela, se pokusím o co nejlepší výsledek.“

Bohužel ne všichni se dnes připravují na zítřejší závod. Mikuláš Zapletal, vítěz české kvalifikace a zároveň jeden z velkých kajakářských favoritů, musí odložit zahajeni1závodění stranou a dát přednost zdraví. Na tréninku zde v Makedonii si vyhodil rameno při eskymáckém obratu, tudíž není téměř možné do závodu nastoupit. „Je to pro mne letos největší zklamání. Jsem posledním rokem junior a tomuto závodu jsem obětoval opravdu hodně. Momentálně mám před sebou dva měsíce rehabilitace, tudíž musím svou letošní sezónu uzavřít. Tady v Makedonii zůstávám a podpořím tým, alespoň ze břehu,“ komentuje Mikuláš.

Česká reprezentace vyladí poslední drobnosti a zítra v devět hodin vše vypukne. Nezapomeňte sledovat instagram a facebook Českého vodního slalomu a sjezdu.

Online výsledky a informace můžete sledovat zde http://eca2018ww.canoe.mk/?lang=en

Foto: Aleš Berka

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF