Kanoe.cz

Čeští sjezdaři ladí formu v alpském prostředí

alpy sjezd 1Příprava na mistrovství Evropy vrcholí. Čeští sjezdaři mají necelé dva týdny do zahájení Evropského šampionátu, který se pojede v Makedonii. Nominace je uzavřena a český reprezentační tým ladí formu na tento závod. Destinace, kde se závod pojede, je relativně vzdálená a tréninky na této trati nejsou možné. Tudíž se český tým přesouvá na řeky bližší a ve své podstatě všem členům družstva známější.

První soustředění proběhlo v rakouském Murau, kde se v loňském roce konalo Mistrovství světa juniorů a U23. Charakterem se trať loňského a letošního mistrovství zcela liší. V Murau se závodilo na řece, jejíž průtok je silný a těžko zde najít místo bez vlnky. Naopak trať v Makedonii je poklidná a mělčinatá. Mnohým může připadat, že trénování na rozdílných řekách je poněkud zbytečné. A však pro získání síly a vytrvalosti je kombinace více typů řek tím nejlepším tréninkovým prostředkem.

Trať v Makedonii možná neskrývá záludnosti na řece, ale spíše mimo ni. Je nezbytné zmínit, v jakém prostředí se závod jede. Čtyřicetistupňové horko, téměř žádný stín, žádná vlnka a mnoho hmyzu kolem vás. Asi na takové nástrahy se mohou závodníci těšit.

Klára Hricová v loňském roce získala titul mistryně Evropy, právě tady v Makedonii. O dva měsíce později ho podtrhla hned dalším titulem, jímž bylo Mistrovství světa juniorů v Murau. Na titul juniorského mistra světa zde dosáhl i Vojtěch Skořepa. Letos jsou oba v kategorii U23 a my můžeme jen doufat, že změna trati jim nebude dělat nejmenší problém k dosažení výborných výsledků.

České družstvo nelenilo a opět se sešlo na rakouské řece. Tentokrát jí byla horská řeka Salza. Trať mnoha tváří, nabízející velkou škálu potřeb. Vždy záleží na počasí, které momentálně přineslo ideální podmínky pro přípravu na mistrovskou trať. Téměř minimální průtok vody zajistil na řece plynulý přechod mělčin a vln, jež se podobá charakteru makedonské řeky Tresky. Trénink individuálních i hlídkových jízd byl splněn a reprezentace se opět vrací na vlastní půdu.

Český sjezdařský tým se znovu setká až na samotném Mistrovství Evropy. Zde proběhne několik tréninkových dnů a poslední ladění na závod. Vše vypukne 2. srpna v Makedonském kaňonu Matka na řece Treska. Tudíž nezapomeňte sledovat a podporovat český reprezentační tým.

Předběžné informace http://eca2018ww.canoe.mk/?lang=en
Informace můžete sledovat na http://kanoe.cz/
Nebo na facebooku a instagramu Českého vodního slalomu a sjezdu

MS Rio 2018

logo Rio2018

1.SP Liptovský Mikuláš

4.SP Tacen

Krumlovský maraton

KVM 2018

Finále SP La Seu

3.SP Augsburg

Instagram #czechcanoe

MS juniorů a U23

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Mistrovství Evropy

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF