Kanoe.cz

Čeští sjezdaři ladí formu v alpském prostředí

alpy sjezd 1Příprava na mistrovství Evropy vrcholí. Čeští sjezdaři mají necelé dva týdny do zahájení Evropského šampionátu, který se pojede v Makedonii. Nominace je uzavřena a český reprezentační tým ladí formu na tento závod. Destinace, kde se závod pojede, je relativně vzdálená a tréninky na této trati nejsou možné. Tudíž se český tým přesouvá na řeky bližší a ve své podstatě všem členům družstva známější.

První soustředění proběhlo v rakouském Murau, kde se v loňském roce konalo Mistrovství světa juniorů a U23. Charakterem se trať loňského a letošního mistrovství zcela liší. V Murau se závodilo na řece, jejíž průtok je silný a těžko zde najít místo bez vlnky. Naopak trať v Makedonii je poklidná a mělčinatá. Mnohým může připadat, že trénování na rozdílných řekách je poněkud zbytečné. A však pro získání síly a vytrvalosti je kombinace více typů řek tím nejlepším tréninkovým prostředkem.

Trať v Makedonii možná neskrývá záludnosti na řece, ale spíše mimo ni. Je nezbytné zmínit, v jakém prostředí se závod jede. Čtyřicetistupňové horko, téměř žádný stín, žádná vlnka a mnoho hmyzu kolem vás. Asi na takové nástrahy se mohou závodníci těšit.

Klára Hricová v loňském roce získala titul mistryně Evropy, právě tady v Makedonii. O dva měsíce později ho podtrhla hned dalším titulem, jímž bylo Mistrovství světa juniorů v Murau. Na titul juniorského mistra světa zde dosáhl i Vojtěch Skořepa. Letos jsou oba v kategorii U23 a my můžeme jen doufat, že změna trati jim nebude dělat nejmenší problém k dosažení výborných výsledků.

České družstvo nelenilo a opět se sešlo na rakouské řece. Tentokrát jí byla horská řeka Salza. Trať mnoha tváří, nabízející velkou škálu potřeb. Vždy záleží na počasí, které momentálně přineslo ideální podmínky pro přípravu na mistrovskou trať. Téměř minimální průtok vody zajistil na řece plynulý přechod mělčin a vln, jež se podobá charakteru makedonské řeky Tresky. Trénink individuálních i hlídkových jízd byl splněn a reprezentace se opět vrací na vlastní půdu.

Český sjezdařský tým se znovu setká až na samotném Mistrovství Evropy. Zde proběhne několik tréninkových dnů a poslední ladění na závod. Vše vypukne 2. srpna v Makedonském kaňonu Matka na řece Treska. Tudíž nezapomeňte sledovat a podporovat český reprezentační tým.

Předběžné informace http://eca2018ww.canoe.mk/?lang=en
Informace můžete sledovat na http://kanoe.cz/
Nebo na facebooku a instagramu Českého vodního slalomu a sjezdu

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF