Kanoe.cz

Dorostenecké MČR v Třebechovicích uzavřelo nominační boje

35511213 1468643059906958 8161155379636469760 nMČR dorostu, MČR žáků a poslední nominační závod pro MEJ v Makedonii. To vše proběhlo tento víkend na řece Orlici v Třebechovicích pod Orebem.

Trať je zde velmi krátká, mělčinatá a téměř bez vlnek. Charakterem je podobná řece Tresce, na níž se na přelomu července a srpna pojede juniorské mistrovství Evropy. Právě tento závod rozhodl o konečném složení reprezentačního družstva juniorů.

Na trať nejprve vyjeli singlkanoisté. V sobotním závodě se bojovalo o juniorské mistrovské tituly. Nepřekonatelným se v závodě stal Vojtěch Klíma z Českého Krumlova, který dokázal nad druhým Filipem Janů zvítězit o 45 sekund. „Závod je zde velmi náročný, jelikož na trati jsou samé mělčiny a není tady dostatek velkých vln. Mým cílem bylo vyhrát, což se povedlo. Přesto jsem nečekal, že do cíle dojedu s tak velkým náskokem. Mistrovství Evropy jsem si vyjel z prvního místa, což je značná výhoda. Budu startovat jako poslední a uslyším mezičasy na všechny své soupeře.  Nyní si dám volnější týden a po té začnu s dvoufázovým tréninkem, abych byl na ME v nejlepší kondici a mohl ukázat své síly,“ okomentoval svůj výsledek Vojtěch Klíma. V reprezentačním družstvu si místo zajistili také Filip Janů, Daniel Urban a Martin Kratochvíl.

35518057 1468643133240284 5733920033243922432 n

Mezi kajakářkami došlo na zdejší trati k většímu souboji a o vítězství rozhodovaly vteřinky. První místo si urvala Barbora Dimovová v těsném závěsu druhé Karolíny  Paloudové a třetí Gabriely Satkové. Barbora má v tuto chvíli za sebou mistrovství světa dospělých a před sebou mistrovství Evropy juniorů. „Na tento závod jsem se nijak speciálně nepřipravovala. Vrátila jsem se ze světového poháru a dala jsem si jen lehčí trénink. Trať mi také nesedla a s výhrou jsem rozhodně nepočítala. Juniorské mistrovství je pro mne prioritou. Jsem posledním rokem juniorka a tento závod pokládám za svůj vrchol,“ řekla Dimovová. Do reprezentačního družstva se tak probojovala již zmíněná Barbora Dimovová, Karolína Paloudová, Dominika Dvořáková a Gabriela Satková.

Podobné složení bude startovat i v kategorii singlkanoistek. Na mistrovství České republiky zvítězila Gabriela Satková a druhé místo bere stejně jako na kajaku Karolína Paloudová. V nominaci se mezi děvčata vtěsnala ještě Marie Němcová a Tereza Kneblová. Gabča a Terka mají před sebou ještě juniorské mistrovství Evropy ve slalomu. „Není to jednoduché. Soustředit se na obě kategorie a neustále přesedat ze slalomové lodi do sjezdové je občas náročnější, než se zdá. Momentálně upřednostňuji spíše slalom, jelikož mám vyjetou i dospělou reprezentaci.  Oba sporty mám přesto velice ráda a budu se snažit dát do závodění vše co ve mně je.“ Komentuje Gabriela Satková.

35509216 1468643063240291 1753092486428884992 n

Nejnabitější kategorií jsou K1 muži. Pozici jasného favorita v tomto závodě obhájil Mikuláš Zapletal, který ve své kategorii letos nenašel přemožitele a nominaci si vyjel ze čtyř prvních míst. „Jsem naprosto spokojený, skoro jsem toho nemohl vyhrát víc. Už se těším, až vše bude za námi, jelikož příprava je velmi náročná. Bolí to hrozně moc. Máme teď nového trenéra, Kamila Mrůzka, který nám dává dobrá pekla. Věřím, že se tréninky v Makedonii zúročí a všechna ta námaha bude stát za to. Očekávám pěkný závod, tak snad vše vyjde podle představ,“ zhodnotil Mikuláš. Konečný stav nominace doplnil Daniel Koblížek, Roman Ivánek a Vojtěch Matějíček.

Poslední kategorií jsou deblkanoisté. První pozici na mistrovství, i v nominaci, dosáhla posádka Hendrych-Nachtigal. Doplní je jejich oddíloví parťáci Smilek-Švéda, dále pak Koblížek-Švagr a Hradec-Rudorfer.

FOTO: Aleš Berka - Archiv 2017

Kompletní výsledky MČR dorostu ve sjezdu

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF