Kanoe.cz

Paloudová se Satkovou sbírají jednu medaili za druhou.

DSC 6669Na druhé zastávce světového poháru ve slovinském Celje čeští sjezdaři potvrzují dobrou formu. Po pátečním dlouhém sjezdu, má česká výprava 6 medailových umístění. Po dvou cenných kovech získala Anežka Paloudová, Martina Satková i Ondřej Rolec, který si pro bronz dojel na deblkanoi společně s Antonínem Halešem.

V kategorii kajakářek to až do dojezdu poslední závodnice Melanie Mathys vypadalo, že česká vlajka bude vlát nad všemi třemi stupínky. Švýcarka se ale nakonec dostala na třetí místo, čímž odsunula na nepopulární čtyřku Kláru Hricovou. První dvě pozice však zůstaly neohroženy a tak se mohla Anežka Paloudová radovat ze stříbrné medaile a Martina Satková dokonce z medaile zlaté. „Vodu jsem si představovala trochu divočejší, ale ve výsledku mi to tolik nevadí, protože trať je vlastně podobná řekám, na kterých trénujeme v česku. Prostě rovná voda. Z vítězství mám velkou radost. Kvůli tomu, že jsem nejela světový pohár v Banja Luce jsem tady musela startovat z první pozice. To znamenalo, že jsem neměla žádný mezičas a nikoho jsem na trati neviděla. Motivace obhájit si první pozici v kajaku z mistrovství světa tam ale byla, tak jsem ráda, že se to podařilo.“ Říká vítězka dlouhého sjezdu Satková.

DSC 1342

V kategorii singlkanoistů urval Ondřej Rolenc druhou pozici i přes velké komplikace, které ho na trati potkaly. „Těsně před startem jsem zjistil, že se mi hýbe hlavička na pádle. Naštěstí byl na břehu Vláďa Slanina starší, který mi hodil alespoň jeho náhradní pádlo. To bylo ale kratší než jsem zvyklý, tak jsem si ho dal dovnitř lodi a doufal jsem, že moje vlastní pádlo to nějak vydrží. Nevydrželo. Hned pod první peřejí jsem se musel co nejrychleji odšprajdovat a pádla rychle prohodit. No a to asi bylo přesně těch deset vteřin, které mi v cíli chyběly na vítěze.“ Popisuje Rolenc husarský kousek, který během závodu předvedl. Medaile ze singlkanoe pak opět jen o kousek unikla Antonínu Halešovi, který na patnáctiminutové trati skončil čtvrtý, se ztrátou půl vteřiny na medailové umístění.

DSC 2067

Mezi singlkanoistkami opět zabodovala Anežka Paloudová s Martinou Satkovou, které si rozdělily druhé a třetí místo. Ze vzájemného souboje tentokrát vyšla lépe Paloudová. „Únava při druhé kategorii, je na této trati znát. Holky, které jely jen jednu kategorii, měly určitě trochu výhodu, takže Cecilie Panato nám celkem ujela. Jsem ale ráda, že se mi podařilo porazit Martinu, protože spolu celý rok bojujeme jak na českých, tak na mezinárodních tratích. Občas se víc daří jedné, pak zase druhé a je to taková zdravá rivalita, co nás pořád hecuje.“  Komentuje závod singlkanoistek stříbrná Paloudová.

DSC 2294

Poslední medaili pro českou výpravu přidala posádka deblkanoe složená ze dvou singlířů Ondřeje Rolence a Antonína Haleše. „Dan Suchánek, se kterým normálně Rolda jezdí, musel pracovat na diplomové práci a můj deblový parťák Martin Novák už neměl v práci dostatek dovolené, takže nemohli na světový pohár přijet. Proto jsme si řekli, že to zkusíme dát dohromady, a že by z toho mohl být pěkný výsledek. To se potvrdilo. Třetí místo s minimálním odstupem na letošní mistry světa, to je skvělý úspěch. Pro mě je to hlavně takové zadostiučinění, protože už od MS ve Švýcarsku vymetám čtvrtá místa. Jsem tedy rád, že to konečně cinklo“ Dodává Antonín Haleš.

Nejrychlejším českým kajakářem byl v dlouhém závodě Adam Satke, který skončil na výborném pátém místě s odstupem necelých tří vteřin na medaili.

Sérii světových pohárů uzavře dnešní závod ve sprintu na trati uprostřed města Celje. Ve večerním finále za umělého osvětlení se také rozhodne o celkových vítězích jednotlivých kategorií.

Foto: Aleš Berka - Archiv MS 2018

Kompletní výsledky 3.SP

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF