Kanoe.cz

Čeští sjezdaři protahují úspěšnou šňůru na Světovém poháru

kajakakyPo neuvěřitelně úspěšném mistrovství světa odcestovalo reprezentační družstvo posílené o několik závodníků z řad juniorů a U23 na první zastávku Světového poháru ve sjezdu do Bosny a Herzegoviny. Z řeky Vrbas pak dnes na prvním závodě v dlouhém sjezdu vylovili Češi hned šest cenných kovů.

Na singlkanoi potvrdil Ondřej Rolenc, že zaslouženě nosí titul mistra světa, když dokázal opět zvítězit na Francouzem Lapointem. „Po mistrovství světa už se motivace hledá těžko, ale závod jsem si rozjel, tak aby mi zbyly nějaké síly na dlouhou cílovou rovinu. Na posledním mezičase, asi 4 minuty před cílem, jsem vedl o jednu vteřinu a tak jsem za to pořádně vzal a náskok ještě trochu zvýšil,“ říká Rolenc ke svému dalšímu zlatu. Stejně jako před týdnem na světovém šampionátu bral nepopulární čtvrté místo Antonín Haleš, na osmém a devátém místě se pak seřadil Václav Kristek a Vladimír Slanina.

Paloudova HricovaNejúspěšnějším závodníkem českého týmu se stala Anežka Paloudová, která dokázala vyhrát kategorii kajakářek a k tomu přidat stříbro mezi singkanoistkami. „S kajakem jsem samozřejmě spokojená. Nečekala jsem, že by to mohlo být takhle dobré. Jelo se mi dobře a v cíli jsem si říkala, že by to možná mohlo být na medaili. Startovala jsem ale hodně na začátku, takže všechny hlavní soupeřky jely až za mnou. Mohla jsem je tak ale aspoň pozorovat v cíli a počkat si na svůj konečný výsledek,“ komentuje perfektní výkon Paloudová. Návrat na stupně vítězů se podařil loňské mistryni Evropy Kláře Hricové, která dokázala vybojovat bronz. Jen s malou ztrátou je následovala pátá Barbora Dimovová a šestá Karolína Paloudová.

RolencMezi singlkanoistkami se jméno Paloudová objevilo na stupních vítězů hned dvakrát. Stříbrná Anežka a bronzová Karolína, tak nestačily pouze na italskou závodnici Cecilii Panato. „Mám hroznou radost, byl to můj velký sen být společně s Áňou na stupních na nějakém velkém závodě. Skoro jsem si ani nemyslela, že se to někdy povede,“ říká Karolína Paloudová. „Je to super pocit, protože Kája je vlastně i moje tréninková parťačka a trávíme spolu hrozně moc času. To že jsme na medaili dosáhly obě, ten pocit z úspěchu jen umocňuje,“ dodává Anežka Paloudová.

Nejlepšího výsledků z českých kajakářů dosáhl Karel Slepica, který bral výborné šesté místo v nejpočetnější lodní kategorii. Skvělého výsledku dosáhl také juniorský závodník Mikuláš Zapletal, který se dokázal v nabité konkurenci dospělých probojovat na jedenáctou pozici.

Ivanek ZapletalMezi deblkanoisty roli favoritů jasně potvrdili Francouzi Debray-Lapointe, kteří s velkým náskokem zvítězili. Souboj o třetí místo svedli dvě české posádky a lépe z něj vyšla dvojice Jelínek-Kristek, kteří tak získali svou první velkou individuální medaili. „Měli jsme trochu větší očekávání než před týdnem ve Švýcarsku, tady nám ta voda víc sedí. Před dvěma lety jsme tu byli na mistrovství světa čtvrtí a tak jsme věděli, že o medaile můžeme bojovat. Konkurence byla opět velká a se třetím místem můžeme být spokojeni,“ popisuje závod Filip Jelínek. Další bramborovou medaili přidal v závodě deblkanoí Antonín Haleš, který si s Martinem Novákem dojel pro čtvrté místo.

Světový pohár pokračuje hned zítra, v neděli, závodem ve sprintu, kde se snad můžeme těšit na další úspěchy českého sjezdu.


Kompletní výsledky: https://www.canoeicf.com/sites/default/files/banjaluka09.06.2018-results.pdf

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF