Kanoe.cz

Češi přidávají dalších pět individuálních medailí z MS ve sjezdu

satkova mSprintové finále mistrovství světa ve sjezdu na divoké vodě ve švýcarském Muotathalu (31. 5 – 3. 6) je za námi. Od čtvrtka do neděle bojovali i čeští reprezentanti o tituly v dlouhém sjezdu a sprintu v individuálních i týmových závodech. A Češi přidali dalších 5 medailí i dnes, v neděli 3. června. Bohužel tentokrát zůstal titul mistra světa pro Čechy nedobitý.

Nejlépe z kajakářek dopadla Martina Satková, která tentokrát obsadila stříbrnou příčku. Další medaili pak přidala Satková i v kategorii singlkanoistek, kde při zisku bronzové medaile podlehla své týmové kolegyni Marii Němcové, která brala stříbro.

„S jízdami jsem spokojená, protože jsem vybojovala medaile, ale nebyly to bezchybné jízdy. Na kajaku jsem chybovala už ve vrchní části, kde jsem trefila kámen, což mně trochu zpomalilo. Ale horší to bylo na singlkánoi, už docházely síly a v horné pasáži jsem to pokazila docela dost. V cílové rovince jsem si už ani na medaili nevěřila. Tento šampionát ale celkově hodnotím ve své tříleté seniorské reprezentaci jako nejúspěšnější. Určitě to bude těžké to do dalších let obhajovat.

Čtyři zlata, stříbro a bronz a možná bude i medaile z hlídek – uvidíme, jestli se mi to ještě někdy podaří. Tento moment si budu pamatovat,“ popsala Martina Satková.
„Loni bronz, letos stříbro – jsem ráda, že to takto dopadlo, protože jsem byla před startem hodně vystresovaná. Myslím, že trať byla těžší v Pau, ale tady to bylo zase těžší „na hlavu“, protože mi říkalo pár trenérů, že už to umím a že na to mám, a to na mně hodně dosedlo,“ řekla Marie Němcová.
Singlkanoisté se při těsném souboji seřadili od druhého do čtvrtého místa. Nejlépe dopadl Marek Rygel, za ním skončil s bronzem Ondřej Rolenc a bramboru bral Vladimír Slanina.

„Skutečně jsem takové výsledky nečekal. Když jsem sem jel, tak jsem si říkal, že když bude jedno umístění do pětky, tak to bude super. A už ten bronz na dlouhém sjezdu byl z říše snů. Vůbec jsem neměl pocit, že bych měl takovou formu, abych takový výsledek zaletěl. Ale ten sprint a stříbro je pro mě teď cennější, protože jsem první z českých lodí. A je to pro mě obrovské překvapení,“ řekl medailista Marek Rygel.

„Před startem jsem to měl za to, ž zlato nebo nic. Ale bronzová medaile taky není špatná. Ale bude se to kvůli poslední chybě na válci ve mně kousat asi hodně dlouho,“ popsal smutně třetí Rolenc.

Mezi kajakáři skončil nejlépe na devátém místě Karel Slepica.
Deblíři stejně jako při dlouhém sjezdu podlehli dominujícím Francouzům. Na čtvrtém místě skončila posádka Suchánek-Rolenc, pátí Haleš-Novák a šestí Rygel-Veselý.

Veškeré další informace pak můžete najít na webových stránkách MS:
http://www.wm-muota2018.ch/en/home/

Foto: Aleš Berka

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF