Kanoe.cz

Po roudnickém závodě je soupiska pro MS kompletní

IMG 1972Závod evropského poháru v Roudnici nad Labem rozhodl o konečném složení seniorské reprezentace pro mistrovství světa ve francouzském Pau. Do týmu se dostali ostřílení borci i několik nováčků. Po dlouhých 21 letech se na vrcholnou akci nepodívá v roli závodníka legenda českého kajaku Kamil Mrůzek, nebude však chybět jakožto trenérská síla.

IMG 1854Mezi singlkanoisty měl už před závodem v podstatě jistou nominaci elitní český kanoista Ondřej Rolenc, který svou pozici potvrdil vítězstvím v posledním závodě. V závěsu za Rolencem prolétl cílovou páskou jak druhý Antonín Haleš, tak třetí Vladimír Slanina. Všechny tři závodníky v cíli dělilo pouhých 0,35s a tak tato trojice společně se čtvrtým nominovaným Markem Rygelem slibuje na nadcházejícím MS skvělou podívanou.

Kajak žen ovládla stejně jako v Českých Budějovicích Klára Paďourová, která se tam stala zároveň vítězkou českých nominačních bojů. „Jsem moc ráda, že jsem dokázala vyhrát a potvrdit svoje nominační místo. Zvolila jsem jako jediná ve spodní části kanálu levou stopu a zjevně se to vyplatilo. Jelo se mi skvěle a už se nemůžu dočkat trati v Pau.“ Říká Paďourová, kterou v reprezentačním družstvu doplní Bára Dimovová a obě sestry Satkovy.

IMG 1371Napínavý souboj o reprezentační trikot nabídla také kategorie kajaku mužů. Jasným favoritem byl před posledním závodem Richard Hála, který držel maximální možný počet nominačních bodů. Svou pozici potvrdil i v posledním závodě, ve kterém dokázal opět zvítězit. Druhým nominovaným se stal Filip Hric, třetím pak Karel Slepica, který poslední tři sezóny věnoval rychlostní kanoistice. Nyní je ale zpět a bude chtít ukázat své kvality na sprintovém MS. Čtvrtým nominovaným je Vojtěch Zapletal. Po dlouhých 21 letech se na vrcholnou akci nepodívá Kamil Mrůzek. „V reprezentaci jsem objížděl všechny vrcholné akce od roku 1996. Letos to bohužel nevyšlo. Už na víkendovém závodě v Českých Budějovicích jsem měl nějaké zdravotní problémy a nebylo mi dobře. Táhlo se to se mnou až na dnešní závod v Roudnici. Nicméně na MS pojedu jako trenér kategorie kajakářů. Mám z kluků radost myslím, že po třech slabších letech v kajakářské kategorii se zase blýská na lepší časy.

IMG 1597Svůj nominační souboj svedli také singlířky. Nejlépe se dařilo Martině Satkové, která dnes brala čtvrté místo, ale i tak jí to stačilo na vítězství v nominačním souboji. Druhé místo si vyjela Marie Němcová, která se tak stala nováčkem českého týmu. Třetí místo pak patřilo Radce Valíkové. I po vleklé nemoci se dokázala dostat zpět do formy Anežka Paloudová, která si vyjela čtvrté reprezentační místo.

Poslední startující kategorií byly deblkanoisté. Tady své postavení v nominační tabulce obhájila dvojice Marek Rygel s Petrem Veselým, kteří zvítězili a také dvojice Antonín Haleš s Martinem Novákem, kteří brali druhé místo. Třetí reprezentační místo připadlo Michalu Šrámkovi s Lukášem Tomkem, čtvrté pak Danielu Suchánkovi s Janem Jílkem.

Náročný týden zakončí sjezdaři 11. a 12. závodem Českého poháru pod Lipenskou přehradou. Odtud se pak reprezentační družstvo přesouvá rovnou do francouzského Pau, kde je čeká týdenní soustředění na trati mistrovství světa.

Foto: Jakub Pexa

Kompletní výsledky

Fotogalerie

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF