Kanoe.cz

České tratě ožijí sjezdem na mezinárodní úrovni.

AAA 2270Šest jednotlivých závodů během osmi dní, i tak by se dalo popsat to, co si pro nás čeští sjezdaři připravili na následující týden. České Vrbné u Českých Budějovic, Roudnice nad Labem a trať pod Lipenskou přehradou. To jsou místa, kde se v nejbližších dnech bude závodit jak o body do Českého poháru, tak o nominační místa na MS ve sprintu, ale také o nejlepší umístění v rámci ECA cupu, nebo-li Evropského poháru ve sjezdu.

AAA 2604„Cílem této sjezdové série bylo přilákání sportovců z jiných států, na závody do České republiky. Je samozřejmě lepší, když můžeme nabídnout několik závodů v krátkém časovém horizontu, protože na takovou sérii závodů se pak vyplatí přicestovat například i sportovcům z Francie, kterých už je v tuto chvíli přihlášených kolem dvaceti. Taková účast pak samozřejmě zpestří už tak vysokou konkurenci našich závodů a hlavně si díky tomuto kroku mohou i naši závodníci, kteří nespadají zrovna do reprezentačního výběru, zazávodit na mezinárodní úrovni.“ Říká jeden z autorů myšlenky sjezdového týdne Lukáš Novosad.

AAA 2685První zastávkou této sjezdové série bude České Vrbné u Českých Budějovic. Od 19.8 do 20.8 se na umělém kanále uskuteční 9. a 10. Český pohár ve sprintu, v sobotu se uskuteční MČR sprintových hlídek, v neděli bude závod Českého poháru zároveň Mistrovstvím republiky ve sprintu a také 3. Evropským pohárem ve sprintu. V Českých Budějovicích bude tedy program opravdu nabitý a velice zajímavý nejen pro závodníky, ale také pro diváky. „Náš oddíl tady pořádá letos již jubilejní desátý ročník tohoto závodu ve sprintu. Už nyní to vypadá na největší sprintový závod u nás. Máme přihlášeno zhruba 220 účastníků hlavního závodu, 110 účastníků žákovského závodu a 41 družstev do závodu hlídek.“ Říká ředitel závodu z oddílu Kanoe Pardubice Jan „Chrudoš“ Šťastný a dodává „Vzhledem k letošnímu desátému výročí, jsme si pro všechny připravili, také bohatý doprovodný program v pátek večer to bude takzvaný Boat Fight v přístavišti u kanálu a v sobotu večer pak koncert skupiny Akia b.a. Takže neseďte doma a přijeďte do Českého Vrbného“.

V týdnu se sjezdaři přesunou do Roudnice nad Labem, kde se bude 23.8 konat další mezinárodní veřejný závod ve sprintu. O den později, tedy 24.8., se bude na stejné trati závodit ve 4. Evropském poháru ve sprintu a zároveň se tu bude bojovat o poslední nominační body pro sprintové mistrovství světa.

Svou týdenní šňůru zakončí závodníci na tradičních závodech pod Lipenskou přehradou. V sobotu 26.8. se pojede o republikové tituly v klasickém sjezdu, v neděli pak uzavře celou sérii Českého poháru závod ve sprintu.  

Rozpis závodu - České Vrbné

Rozpis závodu - Roudnice nad Labem

Rozpis závodu - Lipno

Foto: Aleš Berka

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF