Kanoe.cz

Světový pohár ve sjezdu se po letech vrací na švýcarskou Muotu

 DSC9167Jak trať sobotního dlouhého sjezdu, tak také trať nedělního sprintu prověří formu závodníka po všech stránkách. „Celý závod divoká voda, hodně technických pasáží, složité průjezdy a vlny, které když správně netrefíte, tak vás skoro zastaví. Zní to dost náročně, ale tohle je přesně vodní terén co mám rád. Už se těším, až si tady zajedu svůj první závod.“ Komentuje trať nejúspěšnější český závodník letošního ME Ondřej Rolenc.

 

 DSC9321Téměř pětikilometrový úsek řeky táhnoucí se skrze městečko Muotathal nedá nikomu odpočinout a po celé trati chystá pro závodníky poměrně mnoho peřejnatých úseků. Závěrečná sprintová trať pak nabízí opravdu krásný kamenitý a technický úsek. „Zatím se na místní trati moc necítím, přece jen mám radši, když můžu řeku pořádně poznat a naučit se jezdit všechna těžká místa tak nějak na jistotu. Snažím se tu ale využít veškerý čas k tréninku a snad to do té soboty stihnu nějak vypilovat.“ Říká nejrychlejší evropský sprinter Vladimír Slanina, který se na světovém poháru kromě singlkanoe představí také na deblkanoi se svým otcem Vladimírem.

 DSC9529Svůj vůbec první závod světového poháru si ve Švýcarsku zkusí také čerstvá mistryně Evropy v dlouhém sjezdu Klára Hricová. „Oproti Makedonii je to úplně jiný svět a to jak na řece tak mimo ni. Hory, krásná příroda a čistá peřejnatá řeka, prostě vodácký ráj. Moc mě tu baví jezdit, ale zatím si moc neumím představit, jak tu budu závodit. Jsem teď čerstvě po nemoci a místní trať je silově opravdu velmi náročná. Ambice tedy nemám nijak vysoké, chci hlavně zajet jízdu, se kterou budu spokojená.“ říká Hricová. „Myslím, že trať pro mistrovství světa je to skvělá. Prověří sílu, zkušenosti i technické dovednosti závodníka. Na druhou stranu mi tu ale trochu chybí nějaký klidnější úsek kde by se to dalo opravdu rozjet.“ Dodává Hricová

Přímý přenos závodu můžete sledovat v sobotu od 11:45 a neděli pak od 8:45 na stránkách swiss-sport.tv. Kompletní informace o závodě pak najdete na oficiálních stránkách pořadatele. Odkazy najdete pod tímto článkem.

Foto: Aleš Berka

Livestream závodu

Oficiální stránky světového poháru

Startovní listina dlouhého sjezdu

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF