Kanoe.cz

Roudnice rozdělila první nominační body na sjezdové MS

18588791 10155830059041729 6240875029018724069 oUmělá slalomová dráha v Roudnici nad Labem hostila o víkendu 7. a 8. Český pohár ve sjezdu a zároveň také první dva nominační závody na mistrovství světa ve sprintu, které se bude konat společně se slalomovým mistrovstvím světa ve francouzském Pau.

 

Na singlkanoistický trůn se po mistrovství Evropy opět vrátil Ondřej Rolenc, který dokázal ovládnout jak sobotní tak nedělní závod. V obou dnech zůstal jen nepatrný kousek za Rolencem, čerstvý mistr Evropy ve sprintu, Vladimír Slanina. Na třetím místě se pak vystřídal Václav Kristek s Antonínem Halešem. „Nominační závody se zatím vyvíjí nejlépe, jak sem si mohl představit. V obou závodech jsem dokázal porazit Láďu a zvítězit, i když konkurence je teď opravdu veliká a na prvních pozicích je to vždycky jen otázka desetin vteřiny.“ Říká vedoucí závodník nominace Rolenc.

18595461 10155830060116729 400413906982237204 oŽenské kategorie byly o víkendu pod taktovkou sester Satkových. V sobotním závodě kajakářek odsunula Gabriela Satková svou starší sestru Martinu na druhou pozici. V následujících závodech na singlu i kajaku už se ale pořadí obrátilo a Matina Satková dominovala ve všech následujících závodech ženských kategorií. „S výsledky jsem nadmíru spokojená, konečně jsem si trochu napravila chuť po slalomové nominaci, které se mi nevyvedla podle mých představ. Nominaci mám teď rozjetou dobře, a když se to povede, tak bych ráda závodila na MS jak na kajaku, tak na singlkanoi.“ Komentuje své výsledky starší ze sester Martina Satková

Richard Hála ukázal i přes zdravotní komplikace svou houževnatost, když dokázal mezi českými kajakáři zvítězit v obou dnech a připsat si tak maximální počest bodu do nominačních bojů. V nedělním závodě dokázal Hálu porazit pouze jediný závodník, a to se zahraniční jmenovkou na lodi, Slovinec Maks Frančeškin. „Po návratu z ME jsem se necítil dobře, lezla na mě nějaká chřipka, bolely mě všechny svaly a klouby a rozhodoval jsem se, jestli vůbec na závody jet. Nakonec jsem se rozhodl, že pojedu, ale přinejhorším jen nedělní závod. Nakonec se mi ale udělalo dobře a jsou z toho dva skvělé výsledky, se kterými jsem maximálně spokojený. Dneska to mohlo být víc dramatické, než jsem chtěl. Těsně před závodem mě píchla vosa, a jakožto těžký alergik jsem z toho měl opravdu strach, nakonec to ale dobře dopadlo a mohl jsem i tak podat maximální výkon.“

17016062 10155830059511729 1896351002184389009 oV kategorii deblkanoí se pořadí na prvních pozicích měnilo, nicméně stupně vítězů zůstaly v obou dnech ve stejném složení. V sobotním závodě překvapila svým comebackem dvojice Michal Šrámek s Lukášem Tomkem, kteří dokázali zvítězit a brát tak maximum nominačních bodů. V nedělním závodě se už se tato posádka musela spokojit s třetím místem za vítězným Rygelem s Veselým a stříbrným Halešem s Novákem. „V sobotu druhé a dnes první místo. Co k tomu říct. S výsledkem jsme naprosto spokojeni, hlavně vzhledem k nominačním bojům. Náš cíl je v současné době samozřejmě nominovat se na MS a tam teprve ukázat maximální výkon, jakého jsme schopni. Snad se to všechno podaří.“ Dodává k prvnímu nominačnímu víkendu Marek Rygel.

Sjezdařům nastává v současné chvíli závodní pauza, ve které budou muset udržet svou výkonost na maximu. Druhá polovina nominačních závodů je totiž čeká až v druhé polovině srpna, kdy se rozhodne o konečném složení reprezentačního družstva na zářijové mistrovství světa.

Kompletní výsledky 7.ČP ve sjezdu

Kompletní výsledky 8.ĆP ve sjezdu

Foto: Jakub Pexa

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF