Kanoe.cz

Slanina přebírá po Rolencovi zlatou štafetu.

 DSC8618V dnešním velmi vyrovnaném sprintovém závodě se Čeští singlíři opět neztratili. Na nejvyšším stupínku dnes ale stanul vynikající žatecký závodník Vladimír Slanina, který tak jako jediný singlíř dokázal získat medaili jak v dlouhém sjezdu, tak ve sprintu.

 

 DSC0156Rozdílnější tratě byste asi těžko hledali. Široká, pomalu tekoucí řeka na třináctiminutovém dlouhém sjezdu, versus velice úzká, svižná sprintová trať trvající pouhých 45 sekund. Vladimír Slanina však dokázal nekompromisně uspět na obou tratích a ve velmi nabité konkurenci se jeho výsledek stal opravdovou raritou. Slanina postupoval do finále z druhého kvalifikačního místa za olympijským slalomovým medailistou Matejem Beňušem. Tuto pozici jednoho z favoritů závodu již Slanina na velké akci zažil několikrát a až do dneška se mu ji nedařilo prolomit. Jeho bezchybná finálová jízda mu ale zajistila titul mistra Evropy, před Francouzem Dazeurem a Chorvatem Obadičem. „Neskutečná euforie a radost. Konečně se mi povedlo podat maximální výkon bez chybičky i ve finále mistrovství Evropy. Místní trať byla tak jako v posledních letech velmi krátká, ale byla tu místa, kde to mohl člověk celkem snadno pokazit. To se mi ale naštěstí nestalo a podařilo se mi zvítězit“, říká mistr Evropy Vladimír Slanina trénující povětšinu roku na krátkém úseku řeky Ohře u žatecké loděnice. „Někdo by mohl říct, že v Žatci máme špatné tréninkové podmínky, ale myslím, že právě díky tréninku na mělčinách, který je fyzicky mnohem náročnější než na hluboké vodě jsem se dokázal tak dobře fyzicky připravit. Asi by se dalo říct : „Těžko na cvičišti, lehko na bojišti“ dodává nejúspěšnější singlkanoista šampionátu.

 DSC9447Na další medailové umístění dnes bohužel naši reprezentanti nedosáhli. Blízko tomu měla posádka deblkanoistů Marek Rygel s Petrem Veselým, kteří skončili ve sprintovém finále na výborném pátém místě. „Přestože naše očekávání byla větší, musíme říct, že jsme s pátým místem nakonec relativně spokojeni, protože odstup od medailových pozic byl opravdu veliký“ komentuje svůj výsledek háček posádky Marek Rygel a poukazuje na výborný výsledek francouzských posádek, které dokázaly obsadit tři první místa v této kategorii.

Podobná situace na stupních vítězů nastala také v kategorii kajaku mužů, kde se na první tři pozice dokázali dostat tři zástupci Slovinské reprezentace. Z českých závodníků si nejlépe vedl Richard Hála, který dokázal vybojovat jedenáctou pozici, následovaný Kamilem Mrůzkem na třinácté pozici.

Zítra uzavře program mistrovství Evropy závod družstev ve sprintu, ve kterém budou opět české barvy bojovat o ty nejvyšší příčky. 

Foto: Aleš Berka

Kompletní výsledky

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF