Kanoe.cz

Rolenc s dvěma zlatými medailemi ovládl kanoistické disciplíny.

 DSC6768První závodní den mistrovství Evropy ve sjezdu v makedonském Skopje se oblékl do českých barev. Z řeky Vardar dnes čeští reprezentanti vylovili 6 individuálních medailí, z čehož tři s sebou nesli titul mistra Evropy.

 

O největší senzaci dne se postarali čeští singlíři v čele s Ondřejem Rolencem když kompletně obsadili stupně vítězů od prvního po třetí místo. „Po dlouhých letech jsem se konečně dočkal titulu v dlouhém sjezdu. Snažil jsem se o něj už několik let, ale vždycky mi to o kousek uniklo. Jsem rád, že se mi to povedlo i na takhle klidné a silové trati, mnohem víc mi totiž sedí, když je voda pořádně divoká. Myslím, že mě k tomu vyhecovala taky konkurence, kterou teď v Čechách máme. Láďa s Tondou skončili v závodě hned za mnou, tak mám radost, že se takhle hecujeme a půjdeme na stupně společně.“ Komentuje svůj první titul Rolenc a poukázal také na druhé místo Vladimíra Slaniny a třetí pozici Antonína Haleše.

 DSC6092Rolenc však nezůstal u jednoho titulu, hned dvě hodiny po zisku titulu na singlkanoi přidal titul druhý a to se svým parťákem Danielem Suchánkem na deblkanoi. „Snažili jsme se rozložit si tempo tak, abychom se neodpálili hned v prvních pěti minutách. Náš plán byl postupně zrychlovat a až poslední třetinu závodu jet v naprostém maximu. Fyzicky je místní trať totiž dost náročná, a pokud to člověk přežene na začátku, tak mu brzy dojdou síly.“ Dodává k druhému titulu v jednom dni Rolenc.

O veliké překvapení se postarala v ženském kajaku olomoucká závodnice Klára Hricová, která se ještě v minulých sezónách věnovala především slalomu na divoké vodě, když dokázala hned ve svém prvním mezinárodním sjezdovém závodě zvítězit a získat tak titul mistryně Evropy. „Závod byl podle mě nejnáročnější hlavně na psychiku, protože na takhle zdánlivě jednoduché trati není žádné místo, kde by se člověk na chvíli odpočinul, tak jako v případě tratí s divočejší vodou. Výsledku jsem první nemohla vůbec uvěřit, ale samozřejmě z toho mám obrovskou radost.“ Říká ke svému překvapivému výsledku Hricová

 DSC5965Posledním medailovým úspěchem českého týmu se stal bronz nejmladší členky reprezentace Karolíny Paloudové. „Mojí hlavní kategorií je sice kajak, ale v tom se mi vůbec nedařilo tak jak bych si představovala, nemohla jsem se rozjet a přišlo mi, že tahle trať mi vůbec nesedí. V singlu to pak ale najednou bylo úplně něco jiného, tak dobrý pocit z jízdy jsem snad ještě nezažila, a tak jsem jela, co to šlo. Jsem strašně spokojená, že to takhle dopadlo. Kdyby mi někdo před závodem řekl, že budu mít medaili, tak bych mu rozhodně nevěřila.“ Uzavírá českou medailovou žeň Paloudová.

Již zítra se Češi představí v závodě hlídek, ve kterých jsme tradičně velmi silnou zemí. Dnešní výsledky napovídají, že o medailové souboje opět nebude nouze.

Foto: Aleš Berka

 

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF