Kanoe.cz

Už za týden budou sjezdaři bojovat o evropské cenné kovy

 DSC3886Na Čeňkově pile se po třech týdnech nominačních bojů rozhodlo, jaké bude složení seniorského reprezentačního družstva pro sjezdové mistrovství Evropy. Do Makedonie sjezdaři odcestují již tento víkend, aby se pak od středy 10.5. mohli věnovat oficiálnímu programu ME. Reprezentovat nás budou ostřílení závodníci, stejně tak jako týmoví nováčci.

 

 DSC4144Singlkanoe mužů je jediná kategorie, ve které uvidíme stejná jména jako v loňském roce na mistrovství světa. Trojice Rolenc, Haleš a Slanina, kteří z posledního šampionátu přivezli týmové zlato jak z klasického závodu, tak ze sprintu, je opět ve hře. „Mám už dva individuální tituly mistra světa ve sprintu. V klasickém sjezdu mi ale zatím titul, ať už z mistrovství světa nebo Evropy, vždycky o kousek uniknul. Letos bych si moc přál, abych to prolomil. Udělám pro to všechno, co bude v mých silách. Uvidíme jak to dopadne. .“ Říká papírový favorit šampionátu Ondřej Rolenc. V posledním českém poháru obhájil své místo v týmu také litovelský závodník Michal Šmoldas, který ukazuje svým soupeřům, že juniorský věk už je pryč a musí se s ním počítat i v seniorské kategorii.

Trio mistrů světa z loňského roku se představí také v kategorii deblkanoí. Své reprezentační trikoty obhájili dvojice Rygel -Veselý, Jelínek – Kristek a Haleš – Novák. Doplní je posádka nově vzniklá, ale složená z ostřílených borců Ondřeje Rolence a Daniela Suchánka.

 DSC4700Nejvíce nových tváří uvidíme v kategorii K1 ženy, která je oproti loňskému roku kompletně obměněna. Klára Hricová, Barbora Bayerová, Karolína Paloudová a Eliška Čapáková se budou snažit navázat na loňské úspěchy této kategorie. „Na začátku sezóny jsem se cítila skvěle jak fyzicky, tak i psychicky, protože jsem do závodu šla s čistou hlavou. Možná právě proto se mi povedlo dosáhnout takových výsledků, které jsem před sezónou ani nečekala. Jelikož to pro mě bude první reprezentační akce, tak se nemůžu dočkat. Těším se na atmosféru a nové zážitky, protože ve sjezdu je super parta lidí.“ Komentuje svou nominaci první z nováčků Klára Hricová.

„Vyjet si seniorské ME bylo letos mým tajným snem. Nevkládala jsem do toho ale moc velké naděje, jelikož jsem věkem ještě juniorka. Jenže ono se to povedlo, v nominaci se mi dařilo a já se ocitla v seniorské reprezentaci. Je to úžasný pocit. Jsem opravdu nadšená. Popravdě nevím, co přesně mám od tak velkého závodu očekávat, ale snad podám takový výkon, se kterým budu moci být spokojená.. Dodává k nominaci v ženské kategorii „benjamínek“ týmu Karolína Paloudová.

 DSC5054Zatímco v ostatních kategoriích už bylo před posledním závodem v podstatě rozhodnuto, tak mezi kajakáři se bojovalo do poslední chvíle. Suverén kategorie Kamil Mrůzek, už s jistotou nominace sledoval poslední dva pohárové závody pouze ze břehu. Richard Hála i Filip Hric svá místa v týmu potvrdili. Nejtužší boj se však svedl o 4.místo, na které si brousili zuby Adam Satke, Vojtěch Zapletal i Matyáš Zieris. Z tohoto klání nakonec vyšel nejlépe vítěz posledního nominačního závodu Adam Satke. „Malý bodový náskokem jsem sice před víkendem měl, ale všechno bylo otevřené. V sobotním závodě zvítězil Cirda (Matyáš Zieris) a já skončil až pátý. To mi samozřejmě do karet vůbec nehrálo a věděl jsem, že pokud se chci nominovat, musím ho v neděli porazit. Dal jsem do toho absolutní maximum, a když jsem v cíli zjistil, že to klaplo, byl jsem opravdu šťastný. To že jsem vyhrál celý závod, bylo už jen třešničkou na dortu.“  Říká Satke.

Kajakářky Paloudová a Hricová zakleknou také do singlkanoe a společně s Alexandrou Plachtovou a Marií Mašínovou nás budou reprezentovat i v této kategorii. Své zástupce bude mít Česká republika také ve velmi mladé kategorii C2 ženy, kde se nám představí dvojice Čapáková – Mašínová.

Program mistrovství Evropy v makedonském Skopje startuje ve čtvrtek 11.5. závodem v dlouhém sjezdu.

Sledujte facebook Český vodní slalom a sjezd a také web Kanoe.cz pro aktuální informace.

Foto: Aleš Berka

Program ME ve sjezdu

Složení RD sjezd pro ME 2017

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF