Kanoe.cz

Kolotoč českých pohárů ve sjezdu se roztočí na Kamenici

Již o tomto víkendu 15. – 16.4 odstartuje série Českého poháru ve sjezdu a to tradičně na řece Kamenici v Jizerských horách. Tuto sjezdovou trať není třeba dlouze představovat.Téměř AAA 1252šest kilometrů dlouhý závodní úsek zaříznutý v údolí řeky Kamenice startuje v obci Plavy a je nabitý krásnými peřejemi a průskoky. Proslulé názvy jako Pomníček, Prádelna, Soutěska, nebo Tobogán budí u nováčku velký respekt a strach. Zkušení závodníci ale mají tuto řeku velmi v oblibě a nejeden z nich ji nazývá svou oblíbenou závodní tratí. 

V sobotním i nedělním závodě nepůjde jen o první body do Českého poháru ale také o první body do nominace na květnové mistrovství Evropy ve sjezdu, které se letos koná v makedonském Skopje. Celkový výsledek nominace pak budeme znát po dalších dvou víkendových kláních situovaných na řeku Labe do Špindlerova Mlýna a na řeku Otavu u Čeňkovy pily.

AAA 1175Závodníci se na start nejvyšší české sjezdové soutěže svědomitě připravují a tak jsme o uplynulém víkendu mohli na veřejných závod po celé republice sledovat i naší sjezdovou špičku. Závodníci se mezi sebou porovnali na „rozjížděcích“ závodech v Hanušovicích a v Bechyni. Zajímavou alternativu zvolila část krumlovského oddílu SK Vltava, kteří vyrazili kousek za hranice s Německem na řeku Ilz u města Passau. Pro české sjezdaře je tato řeka zatím celkem neznámá, nicméně Pasovští zde už několikátý rok ve stejném termínu pořádají nominační závody do Německého reprezentačního družstva. Jedná se o velmi pěknou kamenitou malou říčku, kterou je třeba pro jarní svezení rozhodně doporučit.

Kdo už se nemůže závodu na Kamenici dočkat, nebo by chtěl jen připomenout, jak divoká voda v tomto krásném přírodním kaňonu vypadá, ten se může podívat na reportáž České televize z roku 2015: 

http://www.ceskatelevize.cz/porady/10103510226-sport-v-regionech/215471290031020-cp-ve-sjezdu-na-divoke-vode-2015-kamenice/

Časový rozpis všech akcí na Kamenice pak najdete zde:

rozpis

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF