Kanoe.cz

Na poslední zastávce ČP ve sjezdu se bojovalo i o republikové tituly družstev

AAA 2641mO víkendu 27.-28.8. se seriál Českých pohárů ve sjezdu přesunul ke své poslední zastávce do Českých Budějovic. Kromě 9. a 10. pohárového závodu ve sprintu jednotlivců, se také bojovalo o sprinterské mistrovské tituly v závodě hlídek a o tituly veteránských mistrů republiky.

Sobotní hlídkové souboje odstartovala kategorie singlkanoí, kde loňské zlato obhájilo družstvo Pardubic, před dotírajícími hlídkami z SK Vltava Český Krumlov, které brali jak druhé, tak třetí místo. Ještě o trochu lépe se krumlovskému oddílu dařilo v kategorii kajaku žen, kde jihočeské dívky zvítězili nad stříbrnou Litovlí a bronzovou Olomoucí. Mezi kajakáři dojela do cíle nejrychleji hlídka z Olomouce, která za sebou v těsném závěsu nechala jak borce z Trutnovského oddílu, tak závodníky z Dukly Brandýs.

AAA 2527mHlídkový titul mezi deblkanoemi obhájilo družstvo Českého Krumlova, před hlídkou Pardubic a Litovle. Obsazena byla i kategorie singlkanoe žen, kde se na prvním místě umístila děvčata z Českého Krumlova a na místě druhém dívky z Olomouce.

V individuálních závodech se bojovalo o poslední body do celkového pořadí českého poháru a každý se tak snažil urvat ještě nějaký ten bod navíc a poskočit v pohárovém žebříčku. Mezi singlkanoisty v obou dnech naprosto nekompromisně zvítězil Vladimír Slanina, který dokonce zajel absolutně nejrychlejší čas kvalifikace napříč kategoriemi. „Přes léto jsem se hodně věnoval tréninku sprintů a dost jsem makal, abych teď na konci léta dobře zajel. Samozřejmě je v tom ale i notná dávka štěstí, že mi všechny jízdy takhle vyšly,“ komentoval skromně svůj výkon Slanina. „Z výsledků mám velkou radost a musím říct, že mě to i dost nakoplo a motivovalo a už teď se těším, jak se připravím na další sezónu,“ dodal letošní bronzový medailista z MS. Druhé místo mezi singlkanoisty obsadil v obou dnech Slaninův největší konkurent a individuální mistr světa ve sprintu Ondřej Rolenc. V neděli pak na třetím místě vystřídal Václava Kristka brněnský kanoista Marek Rygel.

AAA 2671V kategorii deblkanoí jsme o víkendu mohli vidět „comeback“ dvojice Michal Šrámek – Lukáš Tomek, kteří se na jihu čech ukázali ve výborné formě a zvítězili v obou dnech a nechali za sebou jak dvojici Rygel-Veselý, tak dvojici Šťastný-Rolenc. „Letošní sezónu jsme si dali pauzu od společného závodění, přeci jen na deblu je to občas potřeba. Teď už ale zase máme chuť závodit a trénovat, tak uvidíme, jak to bude v následující sezóně,“ řekl po závodě Michal Šrámek a nechal tak otevřené, jestli ho s Tomkem uvidíme příští rok bojovat o reprezentační trikot. „Chtěli jsme si v posledním závodě sezóny hlavně poměřit síly s konkurencí a zjistit, jak na tom vlastně jsme. Dvě vítězství jsou pro nás velké překvapení, ale hlavně také nakopnutí do dalších tréninků.“

Mezi kajakáři měli v obou dnech premiéru na nejvyšším stupínku mladí závodníci. V sobotu vybojoval své první vítězství v českém poháru Adam Satke. V neděli se pak poprvé na první místo probojoval olomoucký Filip Hric. „Dnes se mi konečně povedlo zajet dobře, jak v kvalifikaci, tak ve finále a bylo z toho první místo, z čehož mám samozřejmě radost. Bohužel ale musím říct, že to bylo dnes trochu usnadněné tím, že nestartovalo několik nejlepších kajakářů, jako třeba Kamil Mrůzek a Tomáš Slovák,“ hodnotil nedělní závod a absenci sjezdových matadorů Hric.

Tři nejrychlejší kajakářky víkendových bojů zůstaly po oba víkendové dny stejné, jen si vyměnily pořadí na stupních vítězů. V sobotním závodě zvítězila Anežka Paloudová, která se v neděli posunula na třetí místo a na prvním stupínku se vyměnila s Klárou Paďourovou. Medailové příčky v obou dnech doplnila ještě Barbora Dimovová.

Pozici nejrychlejší ženy na singlkanoi obhájila v nedělním závodě letošní mistryně světa v této kategorii Anežka Paloudová. V sobotním závodě se ale Paloudová musela spokojit s třetím místem za Radkou Valíkovou a vítěznou závodnicí Marií Němcovou, která si tak také odbyla své premiérové vítězství v Českém poháru.

Foto: Jan Luxík

MS Rio 2018

logo Rio2018

1.SP Liptovský Mikuláš

4.SP Tacen

Krumlovský maraton

KVM 2018

Finále SP La Seu

3.SP Augsburg

Instagram #czechcanoe

MS juniorů a U23

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Mistrovství Evropy

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF