Kanoe.cz

Na poslední zastávce ČP ve sjezdu se bojovalo i o republikové tituly družstev

AAA 2641mO víkendu 27.-28.8. se seriál Českých pohárů ve sjezdu přesunul ke své poslední zastávce do Českých Budějovic. Kromě 9. a 10. pohárového závodu ve sprintu jednotlivců, se také bojovalo o sprinterské mistrovské tituly v závodě hlídek a o tituly veteránských mistrů republiky.

Sobotní hlídkové souboje odstartovala kategorie singlkanoí, kde loňské zlato obhájilo družstvo Pardubic, před dotírajícími hlídkami z SK Vltava Český Krumlov, které brali jak druhé, tak třetí místo. Ještě o trochu lépe se krumlovskému oddílu dařilo v kategorii kajaku žen, kde jihočeské dívky zvítězili nad stříbrnou Litovlí a bronzovou Olomoucí. Mezi kajakáři dojela do cíle nejrychleji hlídka z Olomouce, která za sebou v těsném závěsu nechala jak borce z Trutnovského oddílu, tak závodníky z Dukly Brandýs.

AAA 2527mHlídkový titul mezi deblkanoemi obhájilo družstvo Českého Krumlova, před hlídkou Pardubic a Litovle. Obsazena byla i kategorie singlkanoe žen, kde se na prvním místě umístila děvčata z Českého Krumlova a na místě druhém dívky z Olomouce.

V individuálních závodech se bojovalo o poslední body do celkového pořadí českého poháru a každý se tak snažil urvat ještě nějaký ten bod navíc a poskočit v pohárovém žebříčku. Mezi singlkanoisty v obou dnech naprosto nekompromisně zvítězil Vladimír Slanina, který dokonce zajel absolutně nejrychlejší čas kvalifikace napříč kategoriemi. „Přes léto jsem se hodně věnoval tréninku sprintů a dost jsem makal, abych teď na konci léta dobře zajel. Samozřejmě je v tom ale i notná dávka štěstí, že mi všechny jízdy takhle vyšly,“ komentoval skromně svůj výkon Slanina. „Z výsledků mám velkou radost a musím říct, že mě to i dost nakoplo a motivovalo a už teď se těším, jak se připravím na další sezónu,“ dodal letošní bronzový medailista z MS. Druhé místo mezi singlkanoisty obsadil v obou dnech Slaninův největší konkurent a individuální mistr světa ve sprintu Ondřej Rolenc. V neděli pak na třetím místě vystřídal Václava Kristka brněnský kanoista Marek Rygel.

AAA 2671V kategorii deblkanoí jsme o víkendu mohli vidět „comeback“ dvojice Michal Šrámek – Lukáš Tomek, kteří se na jihu čech ukázali ve výborné formě a zvítězili v obou dnech a nechali za sebou jak dvojici Rygel-Veselý, tak dvojici Šťastný-Rolenc. „Letošní sezónu jsme si dali pauzu od společného závodění, přeci jen na deblu je to občas potřeba. Teď už ale zase máme chuť závodit a trénovat, tak uvidíme, jak to bude v následující sezóně,“ řekl po závodě Michal Šrámek a nechal tak otevřené, jestli ho s Tomkem uvidíme příští rok bojovat o reprezentační trikot. „Chtěli jsme si v posledním závodě sezóny hlavně poměřit síly s konkurencí a zjistit, jak na tom vlastně jsme. Dvě vítězství jsou pro nás velké překvapení, ale hlavně také nakopnutí do dalších tréninků.“

Mezi kajakáři měli v obou dnech premiéru na nejvyšším stupínku mladí závodníci. V sobotu vybojoval své první vítězství v českém poháru Adam Satke. V neděli se pak poprvé na první místo probojoval olomoucký Filip Hric. „Dnes se mi konečně povedlo zajet dobře, jak v kvalifikaci, tak ve finále a bylo z toho první místo, z čehož mám samozřejmě radost. Bohužel ale musím říct, že to bylo dnes trochu usnadněné tím, že nestartovalo několik nejlepších kajakářů, jako třeba Kamil Mrůzek a Tomáš Slovák,“ hodnotil nedělní závod a absenci sjezdových matadorů Hric.

Tři nejrychlejší kajakářky víkendových bojů zůstaly po oba víkendové dny stejné, jen si vyměnily pořadí na stupních vítězů. V sobotním závodě zvítězila Anežka Paloudová, která se v neděli posunula na třetí místo a na prvním stupínku se vyměnila s Klárou Paďourovou. Medailové příčky v obou dnech doplnila ještě Barbora Dimovová.

Pozici nejrychlejší ženy na singlkanoi obhájila v nedělním závodě letošní mistryně světa v této kategorii Anežka Paloudová. V sobotním závodě se ale Paloudová musela spokojit s třetím místem za Radkou Valíkovou a vítěznou závodnicí Marií Němcovou, která si tak také odbyla své premiérové vítězství v Českém poháru.

Foto: Jan Luxík

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

Instagram #czechcanoe

SP Troja 2017

WRR Markkleeberg

AusOpen 2017

SP 2016 Tacen

logo Tacen2016

Tacen (SLO)
9. - 11. 9. 2016

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF