Kanoe.cz

ME ve sjezdu junioři: Češi ukázali sílu i ve sprintu

AAA 5021Neděle byla posledním závodním dnem na mistrovství Evropy juniorů ve sjezdu a celý program patřil závodům ve sprintu. V dopolední části bojovali nejlepší mladí závodnici ve finále individuálního závodu a odpoledne pak patřilo závodům družstev.

AAA 5107V dívčích kategoriích se opět o ty nejvyšší příčky popraly české závodnice. V kajaku žen si dnes pro evropský titul dojela českokrumlovská závodnice Anežka Paloudová, která tak vrátila porážku z dlouhého sjezdu své týmové kolegyni Martině Satkové. Ta obsadila druhou pozici.

„Je to skvělé, z mého dnešního výsledku mám opravdu radost. Už když jsem ráno jela jízdu na rozjetí, tak jsem cítila, že dneska to půjde a tajně jsem doufala, že se nic nepokazí. Jelo se mi opravdu výborně, neudělala jsem žádnou chybu a všechno mi vyšlo přesně tak, jak jsem chtěla. No a odměnou za to všechno je zlatá medaile,“ řekla po závodě spokojená Paloudová.
K tomu, aby byly v ženském kajaku stupně vítězů opět celé v českých barvách, chybělo dnes opravdu málo. Na krásném čtvrtém místě se ztrátou pouhých dvou setin sekundy totiž skončila další česká závodnice Barbora Dimovová.

AAA 5509V ženském singlu se z boje o titul stal sourozenecký souboj, ze kterého nakonec lépe vyšla Martina Satková, která zvítězila o 14 setin vteřiny a odsunula tak svou mladší sestru Gabrielu Satkovou na druhé místo.
„Závod se mi povedl, z titulu mám velkou radost o to víc, když se mnou na stupně vítězů půjde i Gabča. Jako jeden z cílů pro dnešní závod jsem si dala právě porazit sestru, což se povedlo a navíc jsme se seřadily na prvních dvou místech, to je skvělé. Popravdě už jsem dnes po celém šampionátu cítila celkem únavu a tak se těším, až si teď chvíli odpočinu. Mistrovství tady na Muru bylo ale celkově skvělé a moc jsem si ho užila,“ okomentovala svůj třetí individuální titul z toho šampionátu Martina Satková.

Mezi singlkanoisty potvrdil svou dominanci Michal Šmoldas, který zvítězil a k titulu z dlouhého sjezdu tak přidal i ten sprintový.

„Jsem moc rád, že se mi podařilo vyhrát obě disciplíny, obzvlášť když je to moje poslední juniorské mistrovství. Zajet dobře jak v dlouhém sjezdu, tak ve sprintu je vždycky těžké, obzvlášť pak v období tréninku před mistrovstvím, kdy se na jednu stranu musíte zaměřit na vytrvalost, kterou potřebujete v dlouhém sjezdu a na druhou stranu musíte trénovat i výbušnost, kterou potřebujete na sprint. Vyhrát v obou disciplínách byl před šampionátem takový můj tajný sen, tak mám velkou radost z toho, že se mi splnil,“ řekl ke svým výborným výkonům dvojnásobný mistr Evropy Šmoldas.

Mezi deblkanoisty přidala další medaili do sbírky bratrská dvojice Vojtěch Zapletal a Mikuláš Zapletal, kteří nestačili pouze na francouzskou posádku Spindler/Ravarino a brali tak stříbro. Starší z bratrů, Vojtěch Zapletal se pak ještě ve vyrovnaném souboji mezi kajakáři postaral o nejlepší české umístění v této kategorii, když dojel na krásném sedmém místě.

Historicky první titul mistryň Evropy v nově vzniklé kategorii C2 ženy také putuje do České republiky, a to zásluhou Karolíny Paloudové a Gabriely Satkové. „Máme velkou radost, že se to povedlo. Asi deset vteřin před startem nás tedy z plné závodní koncentrace trochu vytrhlo to, že nám kolem lodi proplaval had, což nás jako holky samozřejmě vystrašilo, ale možná proto jsme jely do cíle tak rychle,“ žertovala po úspěšném závodě Karolína Paloudová.

Odpoledne ukončil program mistrovství Evropy sprintový závod hlídek, kde Češi přidali ještě několik medailových umístění. Další titul získala hlídka kajakářek ve složení Martina Satková, Anežka Paloudová a Barbora Dimovová. Bronzové medaile pak získala jak hlídka kajakářů ve složení Vojtěch Zapletal, Mikuláš Zapletal a Daniel Koblížek, tak také družstvo singlířů ve složení Michal Šmoldas, Jan Klíma a Vojtěch Skořepa.

Aktuální informace naleznete i na facebookové stránce ČSKDV.

Výsledky na adrese: http://www.timing-mojstrana.com/

Foto: Jan Luxík

MS Rio 2018

logo Rio2018

1.SP Liptovský Mikuláš

4.SP Tacen

Krumlovský maraton

KVM 2018

Finále SP La Seu

3.SP Augsburg

Instagram #czechcanoe

MS juniorů a U23

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Mistrovství Evropy

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF