Kanoe.cz

ME ve sjezdu junioři: Do bojů o sprintové medaile postoupilo patnáct závodníků

AAA 5129Sobotní den ME juniorů byl věnován kvalifikačním jízdám ve sprintu. Systém sprintových mezinárodních závodů je nastaven tak, že z první kvalifikační jízdy postoupí v každé kategorii 5 nejlepších rovnou do finálových jízd. V druhé kvalifikační jízdě se pak jede opět od nuly, bez účasti nejlepší pětice z první jízdy, a podle jednotlivých kategorií se doplní finále buďto do 10 nejlepších (v případě kategorií C1Z, C2Z a C2M), nebo do 12 nejlepších (v případě kategorií C1M a K1Z), nebo do 15 nejlepších (v případě kategorie K1M).

AAA 5267Hned v první jízdě si jasný postup mezi singlíři zajistil Michal Šmoldas, který ve své kategorii zvítězil a ukázal, že v zítřejším finále bude bojovat o ty nejvyšší příčky. V druhé jízdě se k němu z posledního postupového místa přidal Jan Klíma. Smůla se bohužel přilepila na další dva české singlíře Vojtěcha Skořepu a Matěje Ruffera, kteří skončili na 13. a 14. místě, těsně před branami finále.

V ženském kajaku si z první jízdy s přehledem vybojovaly finále jak Martina Satková, tak Anežka Paloudová. V druhé jízdě pak sílu českých juniorek potvrdily i Barbora Bayerová a Barbora Dimovová, které také uvidíme v zítřejším finálovém klání. Plné české obsazení ve finálových bojích můžeme čekat také v kategorii C1 ženy, kde se na prvních dvou místech nominovaly sestry Martina Satková a Gabriela Satková.

V téže kategorii ze třetího místa postoupila Anežka Paloudová a z osmého pak Barbora Bayerová. „Jsme ráda, že jsem v obou kategoriích postoupila hned z první jízdy a nemusela jsem tak trávit celý den na závodišti. Dnes bylo opravdu dost slunečno, takže každá chvíle, kdy jsem se mohla schovat do stínu a střádat síly na zítřek pro mě byla plus. Nicméně jsem se dnes při kvalifikaci necítila úplně ve své kůži, tak doufám, že zítra to bude lepší. Budu se asi muset před závodem více rozcvičit a soustředit, přece jen je to jedna jízda, která rozhodne. Samozřejmě bych ráda útočila na medailová umístění, ale nechci ničemu předbíhat,“ řekla ke své bezproblémové kvalifikaci Satková.

V nejobsazenější kategorii kajaku mužů do finále postoupili hned dva závodníci. Ze čtvrtého místa to byl Vojtěch Zapletal a z doufejme šťastné třinácté příčky Daniel Koblížek. „Pocit je to výborný, nemusel jsem startovat v druhé kvalifikační jízdě, což znamená šetření sil pro zítřejší závod, což se po dvaceti minutovém dlouhém sjezdu, navíc ve dvou kategoriích, opravdu hodí. Zítra do toho dám všechno. Závod má 47 vteřin a bude to takzvaně hop nebo trop. Francouzi, Italové, Němci, všichni jsou velmi silní a myslím, že to budou opravdu těsné souboje,“ dodal ke své jízdě Vojtěch Zapletal, který se do zítřejšího finále mimo kajaku nominoval i v kategorii C2M se svým bratrem Mikulášem Zapletalem.

Poslední dvojící, která bude v zítřejším individuálním závodě hájit české barvy je posádka ženské deblkanoe, Gabriela Satková a Karolína Paloudová.

Finále mistrovství Evropy juniorů ve sprintu startuje už zítra v 10:30. Ve 14:30 se pak nejlepší sprinteři představí v závodech družstev.

Živé výsledky budou opět k vidění na http://www.timing-mojstrana.com/ , kde najdete i kompletní výsledky dnešních kvalifikačních jízd.

Foto: Jan Luxík

MS Rio 2018

logo Rio2018

1.SP Liptovský Mikuláš

4.SP Tacen

Krumlovský maraton

KVM 2018

Finále SP La Seu

3.SP Augsburg

Instagram #czechcanoe

MS juniorů a U23

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Mistrovství Evropy

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF