Kanoe.cz

ME ve sjezdu junioři: Hlídka kajakářek brala jasné zlato. Singlíři podlehli Francouzům

hlidka K1ZPo včerejších individuálních úspěších českých juniorských kajakářek, při kterých zahalili celé stupně vítězů do českých barev, bylo jasné, že v dnešním závodě hlídek budou bojovat o ty nejvyšší příčky. Tato domněnka se potvrdila, když hlídka ve složení Martina Satková, Anežka Paloudová a Barbora Bayerová zvítězila s jasným půlminutovým náskokem nad druhým týmem Belgie a třetí Francií.

„Na startu jsme věděly, že jsme favoritky, ale nic jsme nenechaly náhodě, jely jsme danou taktiku, navzájem jsme se podporovaly a hecovaly a jako tým jsme to dotáhly vítězně až do cíle,“ popsala dobrého týmového ducha mezi děvčaty Anežka Paloudová. „Měly jsme na vítězství výborně našlápnuto a chtěly jsme obhájit vítězství jak z předloňského mistrovství Evropy, tak z loňského mistrovství světa a to se nám povedlo, takže máme velikou radost,“ dodala Martina Satková a připomněla tak, že české juniorky získaly mezinárodní titul už potřetí v řadě.

hlidka C1MZe stejné pozice jako hlídka kajakářek startovalo i družstvo singlířů. Tým ve složení Michal Šmoldas, Jan Klíma a Vojtěch Skořepa si dojel pro druhé místo, když v dlouhém souboji podlehl silné francouzské hlídce. Třetí pozici mezi singlkanoisty bralo družstvo Itálie. „Technicky jsme jeli dobře a myslím, že ve stopě jsme žádnou chybu neudělali. Kluci se vážně vyhecovali a myslím, že jsme ze sebe opravdu vydali naše dnešní maximum. Francouzi jsou výborní v jízdě na vlně, zvládají velmi dobře týmovou taktiku a náš výkon na ně dnes bohužel nestačil. S výsledkem jsme ale spokojeni, dvojka je myslím výborné umístění,“ uvedl k výkonu singlířů tahoun týmu Michal Šmoldas.

Hlídka kajakářů pak skončila na nepopulárním čtvrtém místě, čímž uzavřela první polovinu juniorského šampionátu. „Máme za sebou polovinu programu tady na juniorském ME. Pro český tým je to zatím velmi úspěšné vystoupení. V individuálním klasickém závodě jsme získali devět medailí, z čehož jsou čtyři tituly mistrů Evropy. Navíc dnes děvčata přidala další zlato a singlíři další stříbro. Já myslím, že nemůžeme být spokojenější. Chce to ale neusnout na vavřínech a soustředit se na další dny, přece jen jsme teprve v půlce a další důležité závody máme před sebou,“ okomentoval dosavadní průběh šampionátu vedoucí výpravy Tomáš Kutý.

Od zítřka se program bude věnovat závodům ve sprintu. Během sobotního dne se pojedou dvě kvalifikační jízdy, ze kterých ti nejlepší postoupí do nedělního finále. Nedělní program pak bude věnován finálovým jízdám ve sprintu a sprintovým závodům družstev.

Foto: Jan Luxík

MS Rio 2018

logo Rio2018

1.SP Liptovský Mikuláš

4.SP Tacen

Krumlovský maraton

KVM 2018

Finále SP La Seu

3.SP Augsburg

Instagram #czechcanoe

MS juniorů a U23

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Mistrovství Evropy

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF