Kanoe.cz

Martina Satková má ze SP v Pau už třetí zlato

Satkova C1 finalMartina Satková má ze Světového poháru v Pau další zlatou medaili! Po čtvrtečním historickém vítězství ve dvou kategoriích ve sjezdu na divoké vodě dnes vyhrála kategorii kanoistek také ve sjezdovém sprintu. Mezi kajakářkami byla čtvrtá a svou bilanci ze svých pěti závodů v Pau doplnila všestranná sportovkyně sobotním devátým místem ve slalomu na kanoi. Úspěch sjezdařů doplnil vítězství ve sprintu kanoista Ondřej Rolenc, druhá místa si připsali kanoista Antonín Haleš a kajakář Tomáš Slovák.

Rolenc finalSatková měla napilno hlavně v sobotu. Nejprve nastoupila do semifinále a finále na kanoi ve slalomu a potom do sprintu ve sjezdu jak v kajaku, tak v kanoi, kde si bez problémů vybojovala postup do dnešního finále.
Slalomářům se v Pau nedařilo. Kajakáři, kajakářky a ani kanoisté nepostoupili do finále, Satková byla ve finále na kanoi devátá, o pozici před ní skončila druhá česká kanoistka Tereza Fišerová. Olympijská loď Jonáš Kašpar, Marek Šindler byla dnes desátá, přestože vyhrála semifinále.

Sedmnáctiletá Satková jela v sobotu v deset ráno na kanoi semifinále ve slalomu, kde obsadila sedmé místo. Finále bylo o tři hodiny později, pak se jen rychle převlékla a v půl čtvrté ji čekala jízda v kajaku ve sjezdu v disciplíně sprint. Jen o hodinu později absolvovala svou jízdu na sjezdové kanoi. „V sobotu to bylo trochu náročnější,“ pousmála se Satková.

Slovak finalO víkendu se jí závodilo prý dobře, neměla s několika starty problém. „Tréninky byly trochu náročnější. V sobotu to bylo skutečně těžké. Po finále jsem se hned převlékla do sjezdařského a myslím, že jsem to zvládla dobře. Baví mě to a ani jsem se necítila moc unavená,“ vrátila se k sobotnímu náročnému programu. Potíže jí v Pau dělalo jen deštivě počasí „Celý víkend byl propršený, nestíhala jsem sušit mokré věci, jinak je to v pohodě, večer se na to vždycky vyspím,“ řekla.

Líbí se jí všechny disciplíny, žádnou nechce upřednostňovat, i když do budoucna asi dostane přednost kánoe ve slalomu, neboť to bude velmi pravděpodobně olympijská disciplína počínaje Tokiem 2020. „Baví mě to. Aspoň se nenudím,“ usmívala se Satková. „Sjezd tady byl super, protože se to jelo na opravdu divoké vodě, jsou tady obtížné pasáže,“ popisovala. „Ale do budoucna, pokud bude slalom na OH, tak se budu věnovat té slalomové kánoi,“ plánovala.

HalesVýsledky:
Slalom: http://www.canoeicf.com/results-pages/2016-icf-canoe-slalom-world-cup-3
Sjezd: http://www.canoeicf.com/results-pages/2016-icf-wildwater-canoeing-world-cup

Foto: Alena Ceplová

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF