Kanoe.cz

Slanina ovládl dva závody SP ve sjezdu na divoké vodě

Slanina2Kanoista Vladimír Slanina ovládl klasický závod i sprint v rámci úvodního Světového poháru ve sjezdu na divoké vodě. Sjezdová elita se sešla týden po mistrovství světa na řece Savinje ve slovinském městě Celje. Bronzový medailista z MS ve sprintu Slanina vyhrál oba závody s velkým náskokem.

„Bylo to opravdu hrozně náročné, délkou závodu mi to přišlo skoro jako půlmaraton, což nemám moc rád. Na mezičase mi ale hlásili, že už vedu o 15 vteřin, tak jsem si řekl, že už to musím vydržet a že by z toho mohl být dobrý výsledek,“ řekl Slanina, který měl během tréninku problémy s pozicí v lodi. „Při tréninku jsem měl opravdu problém tak dlouhou trať uklečet, na mistrovství světa minulý týden jsem si totiž klečení hodně snížil, takže to teď v trénincích bolelo. Při plném závodním nasazení, jdou ale takovéto myšlenky stranou, takže při závodě už to problém nebyl,“ pravil.

V nejobsazenější kategorii kajakářů se s tratí klasického sjezdu, k jejímuž zdolání potřebovali ti nejrychlejší více než dvacet minut, výborně popral Kamil Mrůzek a skončil druhý. „S výsledkem jsem maximálně spokojený, byl to dlouhý náročný závod, a to mi sedělo. Trochu mě mrzí dvě chyby, které jsem udělal na trati, ty mě možná stály ten nejvyšší stupínek, protože na zlato chybělo jen 1,4 sekundy,“ komentoval těsný výsledek Mrůzek. „Nečekal jsem, že na tak dlouhé trati budou tak těsné rozdíly,“ upozornil na sekundu a půl mezi medailisty. Mrůzek porazil mimo jiné i mistra světa z minulého týdne Maxima Richarda.

Výsledky: http://www.canoeicf.com/results

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF