Kanoe.cz

Slanina triumfoval v prvním Světovém poháru ve sjezdu, Mrůzek porazil mistra světa Maxima Richarda

vlaa fotoV pátek 10. června odstartoval prvním závodem v klasickém sjezdu seriál světových pohárů. Na řece Savinje ve slovinském městě Celje, se týden po Mistrovství světa sešla sjezdová elita, aby znovu poměřila svoje síly.

Bronzový medailista z mistrovského sprintového závodu Vladimír Slanina se ukázal v ještě lepší formě a tentokrát nedal svým soupeřům nejmenší šanci, když s velkým náskokem zvítězil. „Bylo to opravdu hrozně náročné, délkou závodu mi to přišlo skoro jako půlmaraton, což nemám moc rád. Na mezičase mi ale hlásili, že už vedu o 15 vteřin, tak jsem si řekl, že už to musím vydržet a že by z toho mohl být dobrý výsledek,“ postěžoval si na délku závodu s úsměvem na tváři Slanina, který měl během tréninku problémy místní trať vůbec „uklečet“.

mruzek SP„Při tréninku jsem měl opravdu problém tak dlouhou trať uklečet, na Mistrovství světa minulý týden jsem si totiž klečení hodně snížil, a tak to teď v trénincích bolelo. Při plném závodním nasazení, jdou ale takovéto myšlenky stranou, takže při závodě už to problém nebyl.“

V nejobsazenější kategorii kajakářů se s místní tratí, k jejímuž zdolání potřebovali ti nejrychlejší více než dvacet minut, nejlépe popasovala česká sjezdová legenda Kamil Mrůzek. „S výsledkem jsem maximálně spokojený, byl to dlouhý náročný závod a to mi sedělo. Trochu mě mrzí dvě chyby, které jsem udělal na trati, ty mě možná stály ten nejvyšší stupínek, protože na zlato chybělo jen 1,4 sekundy,“ komentoval svůj těsný výsledek Mrůzek (na obr. vpravo).

Slanina„Před závodem jsem opravdu nečekal, že na téměř dvaceti dvou minutové trati budou tak těsné rozdíly a mezi prvními třemi bude rozdíl necelé vteřiny a půl. Nejvíc si ale cením toho, že jsem porazil mistra světa z minulého týdne Maxima Richarda,“ dodal k výbornému výsledku Mrůzek. Skvělou formu potvrdil i Tomáš Slovák, který skončil na šestém místě se ztrátou dvanácti vteřin na vítěze.

Mezi kajakářkami dojela nejlépe z našich na devátém místě Marie Mašínová, kterou následovala na místě jedenáctém Eliška Čapáková. Posádka deblkanoe Vladimír Slanina-Michal Šrámek pak skončila na šestém místě.

Další závod světového poháru čeká závodníky zítra, tentokrát se však trať zkrátí a závodit se bude ve sprintu.

1.SP Liptovský Mikuláš

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Augsburg

MS juniorů a U23

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Instagram #czechcanoe

Mistrovství Evropy

Český pohár Skupiny ČEZ

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF