Kanoe.cz

Hradilek vypadl v kvalifikaci SP v Seu, postěžoval si na rozhodčí

seu kvalda 116Seu d'Urgell - Kajakář Vavřinec Hradilek nečekaně vypadl v kvalifikaci při druhém závodu Světového poháru ve vodním slalomu ve španělském Seu. Do víkendových semifinále postoupilo jedenáct českých lodí ze čtrnácti, ze hry jsou vedle stříbrného olympijského medailisty Hradilka také kajakářka Veronika Vojtová a kanoistka Jana Matulková.

Hradilek v první kvalifikační jízdě zaznamenal čtyři dotyky branek, navíc v poslední protivodě číslo 19 mu rozhodčí připsali padesátisekundovou penalizaci za její neprojetí. "To byla pokažená jízda a chtěl jsem to tam dole ještě dohnat, proto ta 'kule'," komentoval Hradilek penalizaci.

V opravné jízdě měl vicemistr Evropy nakonec čtyři trestné sekundy. Ale zatímco na druhém mezičasu byl ještě na postupové pozici, závěr trati úmyslně nejel naplno. Přiměl ho k tomu i pocit, že postup má jistý, jenomže rozhodčí mu připsali jeden dotyk, což ho stálo postup.

"Nepředvedl jsem nějaký super výkon, to je jasné," konstatoval Hradilek. "Opět super rozhodování. O tom druhém šťouchu nikdo nemá ani páru," postěžoval si. "Dole jsem jel na jistotu. Kdybych věděl o tom druhém šťouchu, tak jedu normálně," zlobil se Hradilek, který nastoupí v sobotu ještě do kvalifikace nové disciplíny kayak cross, kterou v rámci úvodního závodu seriálu minulý týden v Ivrei vyhrál.

Výborný kvalifikační výkon předvedli naopak třetí Vít Přindiš i čtvrtá kajakářka Štěpánka Hilgertová. Bez potíží postoupili také olympionici Vítězslav Gebas, jedenáctý mezi kanoisty, a Kateřina Kudějová, osmá kajakářka.

Zdroj: ČTK

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF