Kanoe.cz

Češi chtějí přivézt z MS ve sjezdu na divoké vodě medaile

sjezdKlasickým dlouhým závodem začne ve čtvrtek na bosenské řece Vrbas mistrovství světa ve sjezdu na divoké vodě a česká výprava bude mít několik medailových želízek v ohni. Marek Rygel s Petrem Veselým budou v kategorii C2 muži obhajovat titul v klasickém sjezdu, který získali před dvěma lety v italské Valtellině.

„Takový charakter trati, jako je tady v Bosně, u nás nikde nenajdeme. Žádné mělčiny, hluboká voda, ve střední pasáži hodně vln, na takové vodě nemáme moc srovnání s ostatními posádkami. Myslím, že formu máme dobrou, ale o žádném konkrétním výsledku zatím nechci diskutovat, obzvlášť v tak silné konkurenci, jaká teď mezi deblkanoemi je,“ řekl Veselý.

sjezd2Singlkanoista Ondřej Rolenc má na svém kontě už titul mistra světa ve sprintu, ale vítězství v klasickém závodu mu zatím vždycky o vlásek uniklo. „Bude to těžký boj, ve startovní listině je i Emil Milihram, což byl v posledních letech můj největší soupeř, ale v dobré formě se může ukázat i kdokoliv další. Já se budu snažit zajet co nejrychlejší jízdu,“ uvedl Rolenc.

Dalším želízkem je v Čechách letos neporažená legenda kajakář Kamil Mrůzek, mezi kajakářkami mohou po skvělých umístěních sahat mladé závodnice Anežka Paloudová a Martina Satková, která sjezd kombinuje i se slalomem na divoké vodě, jak na kajaku, tak na kanoi. Na té může uspět také Radka Valíková.

V pátek změří sjezdaři síly týmy v klasickém závodě družstev, sobota bude věnována individuálnímu závodu ve sprintu a v neděli bude mistrovství zakončeno sprintovými hlídkami. Bosenská Banja Luka není pro sjezdaře žádnou novinkou. Již v minulých letech se zde uskutečnilo mistrovství Evropy juniorů i seniorské ME.

„Na posledním soustředění teklo kaňonem asi o metr a půl více vody než nyní, takže posledních pár dní se snažíme zvykat na menší růtok. Nicméně změny Čechům sedí. Sjezd je sport jdoucí ruku v ruce s divokou přírodou, takže se s takovými změnami musí počítat. Věřím, že družstvo je letos opět velmi silné,“ řekl reprezentační trenér Robert Knebel.

Foto: Aleš Berka

Oficiální stranky MS: www.canoebanjaluka.com
Live výsledky: http://www.timing-mojstrana.com/

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF