Kanoe.cz

Mistrovství ČR ve sprintu v Roudnici zakončilo nominační boje

AAA 8032Po vyrovnaných víkendových soubojích v Roudnici nad Labem známe jména letošních Mistrů České republiky ve sprintu a to jak v kategorii do 23 let, tak i mezi seniory. V kategorii kajakářek zvítězila v nedělním mistrovství ČR seniorů Anežka Paloudová.

„Z titulu mám velkou radost, protože zrovna na kanále v Roudnici se mi v loňském roce vůbec nedařilo. Letos jsem to ale prolomila a v sobotu i v neděli jsem zajela dobré jízdy, se kterými jsem nadmíru spokojená,“ okomentovala svůj výkon Paloudová, která kromě seniorského zlata získala v sobotu stříbrnou medaili v kategorii do 23 let.

AAA 8111Další dvě medaile pak přidala na singlkanoi, kde se v obou dnech musela po velmi těsném souboji sklonit pouze před pardubickou závodnicí Radkou Valíkovou. „Včera mi Radka dala tři desetiny vteřiny, dneska už jen jednu setinu, tak to vypadá, že se zlepšuju,“ žertovala na konto těsného souboje Paloudová

Mezi deblkanoisty zvítězili v obou dnech Marek Rygel s Petrem Veselým, kteří tak získali nejen titul mistrů republiky ve sprintu, ale zároveň potvrdili svou nominační výjimku, která jim byla na předchozí závody udělena kvůli nemoci Marka Rygela. Jistotu startu na Mistrovství světa si druhým a čtvrtým místem zajistila také dvojice Vladimír Slanina – Michal Šrámek.

V kajaku mužů si odnesl republikový titul stejně jako v loňském roce Tomáš Slovák, který se tak nominoval do reprezentačního družstva. Tomáše Slováka a Kamila Mrůzka, který měl start na MS zajištěn už před víkendovým kláním, doplní v reprezentaci mladá krev v podání Matyáše Zierise a Filipa Hrice

AAA 8246Těsné souboje nabídla i kategorie singlkanoistů, kde se prvních pět závodníků seřadilo do necelé vteřiny. Titul mistra ČR mezi singlíři obhájil Ondřej Rolenc, který za sebou v těsném závěsu nechal Vladimíra Slaninu a Václava Kristka. Těsně pod stupni vítězů skončil Michal Šmoldas, kterému ale čtvrté místo stačilo k nominaci do seniorského reprezentačního družstva. „Po nepodařeném sobotním závodě už jsem se bál, že se mi dveře do reprezentace nadobro zavřeli. Dneska jsem ale zabojoval a nakonec jsem se do seniorského týmu dostal. Bylo to ale velmi těsné, mezi mnou a Vaškem Kristkem rozhodl až poměr vzájemných vítězství,“ řekl juniorský mistr světa Šmoldas.

Výsledky sobota: http://live.results.cz/schedule.php?event=201623CPW5rnl

Výsledky neděle: http://live.results.cz/schedule.php?event=201624CPW6rnl

Stav nominace pdf.

Foto: Jan Luxík

1.SP Liptovský Mikuláš

MS juniorů a U23

3.SP Augsburg

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Instagram #czechcanoe

Mistrovství Evropy

Český pohár Skupiny ČEZ

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF