Kanoe.cz

Čeští sjezdaři o sobě dali vědět na mezinárodní scéně v Augsburgu

PaloudovaBěhem uplynulého víkendu se skupina sjezdařů vypravila na první mezinárodní závod letošní sezóny do německého Augsburgu. V sobotu se jel mezinárodní rankingový závod a v neděli pak evropský pohár ve sprintu. Startovní listina už předem slibovala slušnou podívanou, jelikož oba závody zjevně pojala většina světové sjezdové špičky jako přípravu na MS a ve většině kategorií tak byly k vidění souboje o vítězství na té nejvyšší úrovni.

V sobotu se nejlépe z našich dařilo singl kanoistovi Ondřeji Rolencovi, kterého z nevyššího stupínku sesadil až domácí závodník a trojnásobný mistr světa Normen Weber. Na stupních tuto dvojici doplnil ještě Antonín Haleš a sílu českých singlířů potvrdil svým pátým místem Vladimír Slanina.

ramek SLanina„Jsem trochu zklamaný, na pocit to pro mě byla dokonalá jízda, ve které jsem neudělal žádnou chybu. Ta jízda měla všechno, co má mít, jen asi ne rychlost,“ žertoval po sobotním závodě Rolenc, který skončil za Weberem pouhých 0,53 sekundy. V nedělním závodě si pak Rolenc bohužel vybral ještě větší dávku smůly, když obsadil opět druhé místo, tentokrát však se ztrátou pouhé jedné setiny vteřiny na vítězného Webera. Čeští singlíři tak o víkendu ukázali, že se s nimi bude muset na Mistrovství světa počítat.

V kategorii debl kánoí bojovali tři české posádky. Nejlépe z nich se dařilo dvojici Michal Šrámek – Vladimír Slanina, kteří v sobotu obsadili nepopulární čtvrté místo, avšak v neděli si o stupínek polepšili a z Evropského poháru si tak odvezli bronzové medaile. „V domácí nominaci se nám zatím nedařilo podle našich představ, takže už teď víme, že pokud chceme letos pomýšlet na reprezentaci, budeme muset na posledních dvou nominačních závodech v Roudnici nad Labem zajet opravdu dobré výsledky. Úspěch tady v Augsburgu je skvělý a hlavně nám zase trochu spravil náladu, máme teď ještě větší chuť se o to poslední reprezentační místo poprat,“ popsal své pozávodní dojmy Šrámek.

Rolenc Weber HaleV ženských kategoriích se nejlépe dařilo českokrumlovské juniorské závodnici Anežce Paloudové, která si kromě výborného šestého a sedmého místa v kategorii K1 dojela i pro stříbrné medailové umístnění v nedělním závodě singl kanoistek.

Výsledky sobota

Výsledky neděle

Foto: Martin Novák

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF