Kanoe.cz

Nestárnoucí Kamil Mrůzek vládne sjezdové nominaci mezi kajakáři

pila3mAčkoliv máme za sebou teprve čtyři z šesti nominačních závodů na MS ve sjezdu, tak už jsou známá jména prvních reprezentantů. Jedním z nejvýraznějších je legenda kategorie K1 muži Kamil Mrůzek, který o víkendu na Čenkově Pile opět dvakrát zvítězil a suverénní sérií čtyř vítězství za sebou si zajistil reprezentační trikot i pro tuto sezónu.

„V loňském roce mě v zimní přípravě trochu omezovalo rameno, které nebylo úplně v pořádku, a tomu pak bohužel odpovídali i moje výsledky. Letos ale probíhá příprava skvěle, forma je dobrá a musím zaklepat, že zdravotní problémy se mi vyhýbají. Co se Mistrovství světa týká, tak uvidíme, jaká bude konkurence a jak mi to sedne, ale určitě bych tam chtěl jet pro dobrý výsledek,“ řekl ke svému výkonu Mrůzek.

pila2Mezi kajakářkami o víkendu dominovala brněnská závodnice Martina Satková, která zvítězila jak v sobotním sprintovém závodě, tak v nedělním závodě v dlouhém sjezdu. Věkem ještě juniorská závodnice, pak ovládla také oba závody v kategorii singlkanoe žen. „V současné chvíli je pro mě prioritou mistrovství Evropy seniorů ve slalomu, na kterém budu startovat už za čtrnáct dní. Po něm se ale hned zase zaměřím na sjezd, protože bych ráda závodila i na mistrovství světa ve sjezdu v Bosně. Kdyby se mi tam povedlo obhájit mé loňské medailové umístnění z MS ve sjezdu, bylo by to skvělé,“ nastínila svůj nabitý program Satková, která má společně s českokrumlovskou závodnicí Anežkou Palodovou už také jistou účast v reprezentačním družstvu.

V kategorii debl kánoí si v obou dnech dopádlovala pro první místo dvojice Antonín Haleš – Martin Novák a společně s dvěma druhými místy z minulého týdne si už také dopředu zajistila start na červnovém mistrovství světa, stejně jako dvojice Filip Jelínek-Václav Kristek. „Bylo to pro nás vůbec první vítězství v Českém poháru na deblu, takže z toho máme obrovskou radost. Navíc ještě umocněnou tím, že už dva závody před koncem nominace máme MS vyjeté a můžeme se naplno věnovat přípravě na něj,“ uvedl k výsledku Haleš, který si o víkendu společně s Ondřejem Rolencem a Vladimírem Slaninou zajistil start na MS i v kategorii C1.

pila1Na Otavě se ale nebojovalo jen o nominační body. V sobotu odpoledne se sjezdaři utkali o tituly Mistrů České republiky v klasickém sjezdu družstev. V tomto závodě, stejně jako v loňském roce, ukázal sílu své závodnické základny oddíl SK Vltava Český Krumlov, který obhájil loňská vítězství v kategoriích singl i deblkánoí, v kajaku žen a v singlkánoi žen. V nejobsazenější kategorii kajaku mužů pak po dlouhých letech sesadila z hlídkového trůnu oddíl z Olomouce hlídka z Dukly Brandýs nad Labem.

Další dva závody Českého poháru ve sjezdu bude za 14 dní, tedy 14. -15. 5., hostit umělá slalomová dráha v Roudnici nad Labem. Mimo závodů ve sprintu bude k vidění i velmi atraktivní exhibiční závod v boatercrossu na sjezdových lodích.

Odkaz na výsledky z 3. a 4. ČP ve sjezdu:
3.ČP – sprint: http://live.results.cz/livepro.php?event=201618CPW3pila
4.ČP – klasik: http://live.results.cz/livepro.php?event=201620CPW4pila
MČR družstev: http://live.results.cz/livepro.php?event=201619CPWmcrd

Foto: Aleš Berka

1.SP Liptovský Mikuláš

MS juniorů a U23

3.SP Augsburg

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Instagram #czechcanoe

Mistrovství Evropy

Český pohár Skupiny ČEZ

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF