Kanoe.cz

Vítězství ve sjezdu na Kamenici patřilo favoritům

AAA 0880Na řece Kamenici u Železného Brodu se o víkendu bojovalo o nominační body pro sjezdové mistrovství světa. V prvních dvou závodech Českého poháru ve sjezdu patřilo vítězství ve všech kategoriích „papírovým favoritům“. V singlkánoi zvítězil Ondřej Rolenc, na kajaku tradičně urval vítězství na divoké Kamenici matador Kamil Mrůzek. V kajaku žen triumfovala stejně jako v loňském roce českokrumlovská závodnice Anežka Paloudová a v kategorii deblkánoí vyhrála mladá favorizovaná dvojice Filip Jelínek – Václav Kristek.

Zajímavý boj se však odehrával za zády těchto favoritů. V kategorii kajaku si dojel v sobotním závodě pro třetí místo olomoucký sjezdový nováček Filip Hric. „Třetí místo mě hodně překvapilo. Jsem moc rád za každý výsledek do 4. místa, který znamená dobré body v nominaci do reprezentačního družstva,“ zmínil ke svému výkonu Hric.

AAA 0938Mezi kajakářkami se ze svého prvního seniorského pódiového umístění radovala, i přes předstartovní problémy Marie Mašínová. „Z nepozornosti jsem si před startem zapomněla pádlo v autě, které mi s ním ujelo do cíle, a já díky tomu nestihla start. Nakonec jsem se ale k pádlu dostala a bylo mi umožněno vystartovat v náhradním čase po kategorii kajaku mužů,“ osvětlila Mašínová své peripetie, kvůli kterým jí nejeden závodník přirovnával k biatlonistce Gabriele Soukalové. „Mám obrovskou radost ze svých výsledků, díky nim se mi otevírá šance dostat se do seniorské reprezentace, což je mým velkým snem,“ komentovala své dvě bronzové příčky Mašínová.

Mezi deblkánoemi si při absenci velkých favoritů Rygela s Veselým dopádlovala v obou nominačních závodech pro druhé místo nová posádka složená ze singlkanoistů Martina Nováka a Antonína Haleše. „S Tondou už jsme dříve startovali na českých pohárech a věděli jsme, že nám to dohromady celkem sedí. Až letos jsme se ale rozhodli deblkánoi věnovat naplno a zatím nám to vychází,“ doplnil k získání důležitých nominačních bodů Novák.

AAA 0894O víkendu 30.4 – 1.5. se seriál českých pohárů přesouvá na řeku Otavu u Čeňkovy pily, kde se v sobotu poperou sjezdaři nejen o nominační body ve sprintovém závodě, ale také o tituly mistrů České republiky v dlouhém sjezdu hlídek. V neděli se pak budoucí reprezentanti utkají o poslední body v dlouhém sjezdu a série nominačních závodů se tak přehoupne do sprintové části.

Foto: Jan Luxík

1.SP Liptovský Mikuláš

MS juniorů a U23

3.SP Augsburg

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Instagram #czechcanoe

Mistrovství Evropy

Český pohár Skupiny ČEZ

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF