Kanoe.cz

Náročná Kamenice rozdělí první sjezdové nominační body

Kamenice3Již tento víkend 23 - 24. 4 se naplno rozjede sezóna sjezdu na divoké vodě a česká elita tohoto sportu se popere na řece Kamenici poblíž Železného Brodu o první nominační body na MS ve sjezdu. „Kamenice je jednou z nejtechničtějších českých tratí a vždy dokonale prověří schopnosti závodníka, jak vytrvalost a houževnatost na mělkých rovinkách, tak i jeho technické umění v peřejnatých kamenitých úsecích. Pro dlouhý sjezd je to jedna z nejlepších tratí u nás,“ řekl šéftrenér reprezentace do 23 let a dlouholetý závodník Lukáš Novosad a předznamenal tak, že na Kamenici se bude závodit právě v dlouhém sjezdu.

Nominační boje pak budou pokračovat hned další víkend, kdy se sjezdové lodě spustí do koryta řeky Otavy pod Čeňkovou pilou. Na „Čeňkárně“, jak je trať vodáky nazývána, si na své přijdou už i specialisté na sprint, neboť zde závodníky čeká kromě třetího nominačního závodu v dlouhém sjezdu i první nominační závod ve sprintu.

Kamenice2Konečné složení reprezentačního družstva ve sjezdu pak bude známé po posledním sprintovém nominačním víkendu, který se uskuteční 21 - 22. 5 na USD v Roudnici nad Labem.

„Těším se na tuhé souboje o reprezentační trikot, ať už půjde o singl kánoe mužů, kajak žen, nebo debl kánoe. Myslím, že nějaká nová mladá krev může někde vykouknout, ale abych byl upřímný, moc velké změny ve složení reprezentace oproti loňskému roku nečekám,“ okomentoval svůj stabilní sjezdový kádr šéftrenér české reprezentace Robert Knebel.

Zajímavá situace se rýsuje v kategorii kajakářů. Bohužel u Richarda Hály, jednoho z našich elitních kajakářů, došlo v jarní přípravě ke zranění. Kvůli natrženému prsnímu svalu musel podstoupit operaci a pravděpodobně se tak nebude moct nominačních bojů účastnit. „Kvůli Richardovu nepříjemnému zranění je teď mezi kajakáři o jednoho vážného adepta na reprezentaci méně, a tak doufejme, že se této šance chopí nějaký mladý, nastupující závodník jako je třeba Adam Neubert, Filip Hric, nebo možná i někdo z juniorské kategorie a bude tak moct nasbírat cenné zkušenosti do dalších let,“ dodal k souboji v silné kategorii mužského kajaku Robert Knebel.

Rozpis závodů na Kamenici: http://rvp.results.cz/kalendar_detail.php?id=1956
Fotogalerie Kamenice 2015, foto: Jan Homolka, kanoe.cz:
https://plus.google.com/photos/108149515108477569241/albums/6139755161229575057?banner=pwa

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF