Kanoe.cz

Češi mají další tři tituly mistrů světa ze sprintu. Satková a Kristek jsou nejlepší závodníci MS

nantahala2015Závody jednotlivců na sprintové trati řeky Nantahala Čechům zdaleka nesedly tak jako ty na dlouhé distanci. Přesto se rozhodně nedá mluvit o neúspěchu, naopak, nebýt naprosté dominance na dlouhé trati, jednalo by se o výjimečné výsledky. V juniorských závodech vyhrála v singlkánoi Martina Satková, která v USA vybojovala už třetí individuální titul. Stejnou bilanci, co se zlatých medailí v soutěžích jednotlivců týče, má po dnešku i Václav Kristek, který k dvěma zlatům z dlouhých závodů přidal třetí titul  mistra světa ve sprintovém závodě singlkanoistů do třiadvaceti let. Poslední český individuální titul si ze Severní Karolíny odváží posádka deblkanoistů Antonín Haleš a Richard Hála. Pro singlkanoistu Haleše a kajakáře Hála to je zlatá tečka za šampionátem, na kterém jim unikl titul v jejich hlavní kategorii. Česká výprava získala v závodech jednotlivců na MS juniorů a U23 celkem deset(!) titulů mistrů světa a zcela ovládla pořadí národů.

Z juniorských závodů ve sprintu dnes vytěžili čeští reprezentanti celkem pět medailí. Konkrétně se jednalo o zlato v závodě singlkanoistek (Martina Satková), tři stříbrné medaile v soutěži singlkanoistů (Michal Šmoldas), kajakářek (Martina Satková) a singlkanoistek (Anežka Paloudová) a bronz v deblkánoích (Vojtěch a Mikuláš Zapletalovi).

Martina Satková byla velmi blízko všem čtyřem individuálním titulům. Po dvou zlatech z dlouhé tratě na kajaku a singlkánoi, dnes vyhrála sprintové finále mezi singlířkami. Poslední možné zlato nakonec ztratila ve finále kajakářek, kde ji z nejvyšší příčky rozdílem půl vteřiny odsunula Italka Rosaová. Satková je i tak se ziskem tří zlatých a jedné stříbrné v závodech jednotlivců po dvou letech znovu nejúspěšnější juniorkou celého MS.

Skvělé dny prožívá singl a deblkanoista do třiadvaceti let Václav Kristek. Borec z Valmezu si z Ameriky, stejně jako juniorka Satková, veze tři individuální zlata. Po dvou titulech v dlouhém závodě dnes Kristek přidal třetí zlato ve finále singlkanoistů, kde opět odsunul na stříbro kolegu Antonína Haleše. Kristek chtěl zaútočit i na čtvrté zlato. Po včerejším vítězství s Filipem Jelínkem v kvalifikaci deblkanoistů se ale dnes největším favoritům závod nevyvedl a Kristek s Jelínkem obsadili páté místo. Přes dílčí nezdar se Václav Kristek se ziskem tří zlatých stal jasně nejúspěšnějším závodníkem mistrovství světa do třiadvaceti let.

Světový titul v závodě deblkanoistů Češi nakonec ale stejně slaví. Antonín Haleš s Richardem Hálou zajeli ve finále nejlepší čas a posádka, která má na svém kontě i medaili ze světového poháru, se raduje z nečekaného zlata. Satisfakce je to především pro Hálu, který platil za jednoho z největších favoritů na medaili v závodě kajakářů. Ve finále své hlavní kategorie ale Hála skončil sedmý.

Poslední českou individuální medaili vybojovala v Bryson City stříbrná singlířka v kategorii U23 Eliška Čapáková. Mládežnický šampionát ve sjezdu na divoké vodě uzavřou večerní závody družstev ve sprintu.

Živé výsledky MSJ a U23 na řece Nantahale v USA:
http://results.deltatiming.com/wwc/nantahala-2015

1.SP Liptovský Mikuláš

MS juniorů a U23

3.SP Augsburg

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Instagram #czechcanoe

Mistrovství Evropy

Český pohár Skupiny ČEZ

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF