Kanoe.cz

Češi mají další tři tituly mistrů světa ze sprintu. Satková a Kristek jsou nejlepší závodníci MS

nantahala2015Závody jednotlivců na sprintové trati řeky Nantahala Čechům zdaleka nesedly tak jako ty na dlouhé distanci. Přesto se rozhodně nedá mluvit o neúspěchu, naopak, nebýt naprosté dominance na dlouhé trati, jednalo by se o výjimečné výsledky. V juniorských závodech vyhrála v singlkánoi Martina Satková, která v USA vybojovala už třetí individuální titul. Stejnou bilanci, co se zlatých medailí v soutěžích jednotlivců týče, má po dnešku i Václav Kristek, který k dvěma zlatům z dlouhých závodů přidal třetí titul  mistra světa ve sprintovém závodě singlkanoistů do třiadvaceti let. Poslední český individuální titul si ze Severní Karolíny odváží posádka deblkanoistů Antonín Haleš a Richard Hála. Pro singlkanoistu Haleše a kajakáře Hála to je zlatá tečka za šampionátem, na kterém jim unikl titul v jejich hlavní kategorii. Česká výprava získala v závodech jednotlivců na MS juniorů a U23 celkem deset(!) titulů mistrů světa a zcela ovládla pořadí národů.

Z juniorských závodů ve sprintu dnes vytěžili čeští reprezentanti celkem pět medailí. Konkrétně se jednalo o zlato v závodě singlkanoistek (Martina Satková), tři stříbrné medaile v soutěži singlkanoistů (Michal Šmoldas), kajakářek (Martina Satková) a singlkanoistek (Anežka Paloudová) a bronz v deblkánoích (Vojtěch a Mikuláš Zapletalovi).

Martina Satková byla velmi blízko všem čtyřem individuálním titulům. Po dvou zlatech z dlouhé tratě na kajaku a singlkánoi, dnes vyhrála sprintové finále mezi singlířkami. Poslední možné zlato nakonec ztratila ve finále kajakářek, kde ji z nejvyšší příčky rozdílem půl vteřiny odsunula Italka Rosaová. Satková je i tak se ziskem tří zlatých a jedné stříbrné v závodech jednotlivců po dvou letech znovu nejúspěšnější juniorkou celého MS.

Skvělé dny prožívá singl a deblkanoista do třiadvaceti let Václav Kristek. Borec z Valmezu si z Ameriky, stejně jako juniorka Satková, veze tři individuální zlata. Po dvou titulech v dlouhém závodě dnes Kristek přidal třetí zlato ve finále singlkanoistů, kde opět odsunul na stříbro kolegu Antonína Haleše. Kristek chtěl zaútočit i na čtvrté zlato. Po včerejším vítězství s Filipem Jelínkem v kvalifikaci deblkanoistů se ale dnes největším favoritům závod nevyvedl a Kristek s Jelínkem obsadili páté místo. Přes dílčí nezdar se Václav Kristek se ziskem tří zlatých stal jasně nejúspěšnějším závodníkem mistrovství světa do třiadvaceti let.

Světový titul v závodě deblkanoistů Češi nakonec ale stejně slaví. Antonín Haleš s Richardem Hálou zajeli ve finále nejlepší čas a posádka, která má na svém kontě i medaili ze světového poháru, se raduje z nečekaného zlata. Satisfakce je to především pro Hálu, který platil za jednoho z největších favoritů na medaili v závodě kajakářů. Ve finále své hlavní kategorie ale Hála skončil sedmý.

Poslední českou individuální medaili vybojovala v Bryson City stříbrná singlířka v kategorii U23 Eliška Čapáková. Mládežnický šampionát ve sjezdu na divoké vodě uzavřou večerní závody družstev ve sprintu.

Živé výsledky MSJ a U23 na řece Nantahale v USA:
http://results.deltatiming.com/wwc/nantahala-2015

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

Instagram #czechcanoe

SP Troja 2017

WRR Markkleeberg

AusOpen 2017

SP 2016 Tacen

logo Tacen2016

Tacen (SLO)
9. - 11. 9. 2016

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF