Kanoe.cz

Češi dál ničí svět. Junioři přidali na MS dvě zlata a stříbro v hlídkách na dlouhé trati

thumb kajakarkyČeská výprava čelí v Severní  Karolíně při mistrovství světa juniorů ve sjezdu na divoké vodě nepříjemné situaci, nikdo je nemá rád. Z osmi závodů doposud vyhráli naši závodnici sedm zlatých medailí. Ke včerejším pěti titulům dnes česká družstva přidala další dvě prvenství v závodech hlídek. Na řece Nantahale vyhráli singlkanoisté i kajakářky. Jediné zlato, které zatím naši sjezdaři pustili zbytku světa, bylo to v závodě juniorských hlídek kajákářů, kde české trio podlehlo favorizovaným Němcům.

Papírové předpoklady po individuálních závodech se naplnily. Čeští singlkanoisté ve složení Michal Šmoldas, Jan Klíma a Vojtěch Skořepa porazili o osm sekund trojici Francie a po ránu navázali na skvělou zlatou jízdu z prvního dne šampionátu. V mistrovském tažení pokračovaly i juniorské kajakářky Martina Satková, Barbora Bayerová a Barbora Dimovová. Češky obsadily v závodě jednotlivců první, třetí a čtvrté místo a tak favoritky na zisk titulu byly jasné. Naše děvčata předpoklady s suverénně potvrdila a po vítězství o necelých 24 vteřin se česká dominance na světovém šampionátu protáhla na sedm závodů v řadě.

Singliri

Singlkanoisté před startem MSJ v USA na řece Nantahale

Jedinou vítěznou radost povolili soupeřům kajakáři. Trojice Adam Neubert, Vojtěch Zapletal a Jiří Nachtigal nedokázala nejít recept na favorizované Němce a v soutěži kajakářů dojeli druzí s bezpečným náskokem na tým Francie. Po dvou soutěžních dnech mají na  MS juniorů ve sjezdu Češi sedm z osmi možných titulů a jsou suverény soutěže, což nepřispívá k jejich popularitě mezi ostatními národy. Naši výpravě to ale příliš nevadí a v dalších dvou dnech chtějí čeští, mladí sjezdaři znepříjemnit svým soupeřům život podobně, jako se jim to daří doposud.

Kajakari

Kajakáři před startem MSJ v USA na řece Nantahale

Výsledky MS juniorů ve sjezdu, závod tříčlenných hlídek:
http://nantahala2015.com/wp-content/uploads/2015/08/Jr.-Team-Results-PDF.pdf

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

Instagram #czechcanoe

SP Troja 2017

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF