Kanoe.cz

Češi vyladili formu na mistrovství světa juniorů a třiadvacítek nakupováním i koupáním

Zítra začíná prvními závody mistrovství světa juniorů a závodníků do třiadvaceti let ve sjezdu na divoké vodě. Na kanoisty čeká sjezdově exotická krajina. Šampionát se koná ve Spojených státech amerických v Severní Karolíně na řece Nantahala. „Trať mistrovství světa by se trochu dala přirovnat k řece Teplé, na které se u nás závodilo v Karlových Varech. Nantahala je ale náročnější. Jedná se o úzkou říčku s průtokem 20 kubických metrů za vteřinu. Délka dlouhého závodu je zhruba jedenáct minut, sprint se pojede okolo minuty. Na sprintové trati je také jeden dvoumetrový skok, který zvyšuje náročnost závodu,“ popsal v rychlosti trať šéftrenér seniorské reprezentace  Robert Knebel. „Vypadá to tady zhruba jako u nás pod Vyšším Brodem. Každý den řeku zaplní tisíce vodáků, kteří sjíždějí řeku na raftech, kajacích a jednomístných kánoích. Rozdíl je akorát v tom, že tady to probíhá zcela bez alkoholu… Na vodu se proto chodí brzy ráno nebo pozdě večer, kdy turisté řeku opustí,“ dodal Knebel.

Světový šampionát do třiadvaceti let se jede vůbec poprvé v historii. Česká výprava zamířila do dějiště šampionátu už minulý víkend a tak se naši závodníci dobře aklimatizovali na náročné klimatické podmínky. „Díky tomu, že jsme tu už dost dlouho, tak máme trať dobře najetou a poslední dny, jsme mohli ladit formu a chodit na vodu jen jednou denně. Díky programu tak máme dost času na odpočinek a průzkum okolí. Navštívili jsme třeba park Chimney rock, kde se natáčel film Poslední Mohykán. Proběhli i klasické, americké nákupy v nejbližším větším městě Ashville, které je vzdálené od našeho Bryson City asi sto kilometrů. Oblíbenou kratochvílí jsou ale hlavně skákání do vody a koupání v blízkém jezeře, kde je voda tak teplá, že v ní jde vydržet dlouhé hodiny a to je vzhledem k teplotám vzduchu nad třicet stupňů celsia velmi příjemné,“ dodala o doprovodném programu českých reprezentantů trenérka kajakářek Pavla Kneblová.

V Bryson City, městečku s patnácti sty obyvateli se v pondělí večer oficiálně šampionát otevírá. V úterý ráno v osm hodin místního času (časový posun v Severní Karolíně je z ČR mínus šest hodin) zahájí MS junioři závodem na dlouhé trati jednotlivců. Naopak večer v 18:45 vyrazí do boje o medaile závodníci do třiadvaceti let. Středa je zasvěcena hlídkám na dlouhé trati, ve čtvrtek se pojedou individuální sprinty a mistrovství uzavře v pátek závod družstev na krátké trati. Češi budou ve všech závodech pomýšlet na medaile. Naše výprava v USA obhajuje pozici nejlepší federace posledního mistrovství světa juniorů, které se před dvěma lety jelo v rakouském Loferu.

Oficiální stránky MS: http://nantahala2015.com/

Mistrovství Evropy

Český pohár Skupiny ČEZ

CeskyPohar2018 slalom ban190x190px 01
Želiv - Trnávka 5.-6.5.
MČR Praha Troja 12.-13.5.
Lipno 25.-26.8.

generální partner
SKUPINA ČEZ

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

Instagram #czechcanoe

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF