Kanoe.cz

Juniorky Paloudová se Satkovou si podmanily mistrovství světa dospělých

M Satkova kajak zeny MS VidenDvě stříbra a jeden bronz. Takové je konečné skóre individuálních medailí české reprezentace ve sjezdu na divoké vodě na Mistrovství světa ve sprintu. Čeští sjezdaři ve Vídni bohužel nedokázali obhájit ani jeden z loňských titulů. Medaile naopak vybojovaly jako jediné z českého týmu hned dvě české kajakářky. Nejlépe na druhém místě dojela Anežka Paloudová. Místo za ní skončila Martina Satková, která si z Vídně veze kromě bronzu z kajaku také stříbro z kategorie singlkanoistek. Další tři medaile přidali Češi v závodě týmů.

Vrchol sezony mají sjezdaři na divoké vodě za sebou. Z Vídně si český tým odvezl celkem šest medailí, z toho tři za jednotlivce. „Mistrovství hodnotím jako velice povedené, nevyšlo úplně všechno, ale něco jo. Tři individuální medaile, to přece není každý den,“ nechal se slyšet šéftrenér české sjezdové reprezentace Robert Knebel po skončení šampionátu. Titul mistra světa z minulého roku se nepodařil obhájit singlkanoistovi Ondřejovi Rolencovi. Na medaili nedosáhli ani na deblkanoisté. Těsně za medailovou pozicí ale dojela deblová posádka Marek Rygel a Petr Veselý. „Čest českému týmu zachránily naše děvčata, protože všechny individuální medaile vyjely právě dívky. Je super, že na stupních stály šestnáctileté děvčata, dokazuje to, jak perspektivní jsme,“ radoval se Knebel.

A Paloudova kajak zeny MS Viden

Anežka Paloudová - kajakové stříbro na MS ve sprintu 2015 (foto: Jan Homolka)

„Ze začátku jsem si na kajaku nevěřila ani na finále. Říkala jsem si, že by bylo super být do desítky,“ radovala se z třetího místa překvapená Martina Satková. „Už jsem odcházela od vody, vůbec jsem nevěřila, že by to mohlo takhle dopadnout. Finálová jízda byla totiž jedna z těch horších. Čas byl sice nejrychlejší, ale kontrovala jsem,“ prozradila po závodě závodnice. Mile překvapená byla i z výsledku týmové kolegyně Anežky Paloudové, která skončila místo před Satkovou. „My jsme se na sprintech moc neměli šanci porovnat, ale Anežka dneska předvedla dobrou jízdu a zaslouží si to,“ zhodnotila výkon Paloudové. Satková si kromě bronzu za kajak odvezla domů také singlkanoistické stříbro. „Přišlo mi, že jsem se oproti těm ostatním holkám klepala trochu míň, ten kanál mi docela sedl. Akorát jsem si dost přehazovala, jinak bych to asi nezvládla,“ řekla Satková, která má zkušenosti s ježděním na kanálech díky vodnímu slalomu.

M Satkova kanoe zeny MS Viden

Martina Satková -  singlové stříbro na MS ve sprintu 2015 (foto: Jan Homolka)

Velké problémy měli závodníci v týmovém závodě, kde se projevila nezkušenost většiny z nich v jízdě na umělých kanálech. Závodníci často bourali do hrázek úzké dráhy nebo se točili do hodin. Čeští závodníci ale ukázali týmového ducha a přidali na konto české reprezentace další tři medaile. Stříbro si z Vídně odvezli deblkanoisté a kajakářky. Česká kajakářská hlídka dojela na třetím místě, přestože právě v této kategorii bývá tradičně největší konkurence.

Sprintové závody na umělých kanálech jsou pro sjezdaře na divoké vodě novinkou. Poprvé se podobný závod jel teprve před čtyřmi lety v Augsburgu. Příští mistrovství ve sprintu je naplánováno na rok 2017, ve francouzském Pau se má konat společně se slalomovým šampionátem „Já myslím, že takové mistrovství na umělém kanále je super a rozhodně v tom je budoucnost. Spojení se slalomem by sjezdu mohlo dost pomoct, je to cesta jak udělat sjezd atraktivnějším,“ hodnotí sprintové závody na umělých dráhách šéftrenér české sjezdové reprezentace Knebel. Sprintová trať na kanále je kratší než obvykle a vodní terén se od přírodních řek hodně liší. Vodní koryto je užší a na trati je více překážek. Umělá trať ve Vídni je ale o to více speciální, protože je levotočivá.

Oficiální stránky akce: http://www.wc-vienna2015.at/

Výsledky: http://timingdata.info/TimeNet.Web/events/algetimingtirol

Napsala Pavlína Zástěrová

1.SP Liptovský Mikuláš

MS juniorů a U23

3.SP Augsburg

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Instagram #czechcanoe

Mistrovství Evropy

Český pohár Skupiny ČEZ

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF