Kanoe.cz

Tomáš Slovák: Ve finále MS má na medaili každý

T Slovak K1M MS sprintPrvní den největšího závodu sezony mají za sebou čeští sjezdaři na divoké. Zdaleka ne pro všechny ale proběhla kvalifikace sprintového mistrovství světa ve Vídni bez komplikací a úspěšně. Ze závodu vypadla česká legenda divoké vody Kamil Mrůzek. Deblkanoistům Marku Ryglovi a Petru Veselému zase během jízdy spadla šprickobunda a do nedělního finále se kvalifikovali až druhou jízdou.

Kamil Mrůzek ve Vídni na Mistrovství světa nezíská desátý titul mistra světa, ze sobotní kvalifikace se nejúspěšnější sjezdový kajakář historie neprobojoval do nedělního finále. „Bylo to hlavně tím, že jsem dal čelo do hrázky. Jinak do tý doby to byla super jízda,“ prozradil Mrůzek důvod, proč bude finále sledovat ze břehu. „Určitě ale půjdu fandit ostatním, domů rozhodně neplánuju jet,“ řekl Mrůzek. A kdo je podle něj největší favorit? „Takhle dopředu se nedá říct kdo, určitě máme ve všech kategoriích závodníky, kteří by individuální medaili mohli získat.“

M Rygel P Vesely C2M MS sprint

Marek Rygel - Petr Veselý v kvalifikaci MS ve sprintu (foto: Jan Homolka)

Naopak velkými nadějemi na medaile budou v nedělním závodě kajakáři Tomáš Slovák a Richard Hála, kteří si jako jediní Češi vybojovali patnáctičlenné finále v této kategorii. „Tady je to hop nebo trop. Uděláš menší chybu na první vlně a už se to s tebou veze až do cíle,“ popisoval trať Hála, který už několikrát dokázal, že zejména ve sprintu ke světové sjezdové špičce rozhodně patří. V minulosti si přivezl bronz z mistrovství světa i Evropy. Svou formu potvrdil i v letošním roce, když na mistrovství Evropy v Bosně dojel před dvěma týdny na druhém místě. Jak ale říká sám kajakář, získat medaili ve Vídni rozhodně nebude snadné. „Velkým soupeřem určitě bude Slovinec Nejc Žnidarčič, protože vyhrál letos na Evropě v Bosně a má dva individuální tituly mistra světa. Špatně tady nejezdí ani Francouzi, jeden z nich dnes vyhrál kvalifikaci. Ale tady do pořadí můžou promluvit i borci, kteří jezdí na horších umístěních,“ vypočítával své soupeře po sobotní kvalifikaci Hála.

M Sramek L Tomek C2M MS sprint

Michal Šrámek - Lukáš Tomek v kvalifikaci MS ve sprintu (foto: Jan Homolka)

Velké naděje vkládá český tým také do kategorií singlkanoistů a deblkanoistů. Mistři Evropy z roku 2011 Michal Šrámek a Lukáš Tomek do finále nepostoupili hned z první jízdy, v té druhé ale dali jasný signál všem soupeřům, když zajeli druhý nejrychlejší čas dne. „Nám tahle krátká trať vyhovuje. Taky se nám líp jezdí na kanálech než na přírodních řekách, protože jsme na ně víc zvyklí,“ prozradil přednosti deblové posádky zadák Šrámek. Úspěšný byl v kvalifikaci také singlkanoista Vladimír Slanina, který bude v nedělním finále startovat dokonce z druhého místa. O obhajobu titulu mistra světa ve sprintu se pokusí další český singlkanoista Ondřej Rolenc.

O Rolenc J Stastny C2M MS Sprint

Ondřej Rolenc - Jan Šťastný v kvalifikaci MS ve sprintu (foto: Jan Homolka)

Závod týmů si ze čtyř českých kajakářů vyjel spolu se Slovákem a Hálou teprve devatenáctiletý Jan Olejník. „Je to pro něj určitě dobré do budoucna, že si to vyzkouší,“ říká o novém týmovém kolegovi Hála, který byl sám poslední roky nejmladším kajakářem v české reprezentaci. „Šanci na medaili tam máme. Vždycky máme dobrou taktiku, a i když jsme kolikrát ani nebyli papíroví favoriti, medaili jsme získali,“ věří v dobré umístění v závodě týmů kajakář Hála.

M Satkova C1W MS sprint

Martina Satková v kvalifikaci MS ve sprintu (foto: Jan Homolka)

Sprintové závody na umělém kanále jsou pro sjezdaře na divoké vodě novinkou. Poprvé se podobný závod jel teprve před čtyřmi lety v Augsburgu. Sprintová trať je kratší než obvykle a vodní terén se od přírodních řek hodně liší. Vodní koryto je užší a na trati je více překážek. Kanál ve Vídni je ale o to více speciální, protože je levotočivý. To lehce znevýhodňuje singlkanoisty pádlující na levou stranu a deblkanoisty s levým háčkem.

Oficiální stránky akce: http://www.wc-vienna2015.at/

Výsledky: http://timingdata.info/TimeNet.Web/events/algetimingtirol

Napsala PAVLÍNA ZÁSTĚROVÁ

MS Rio 2018

logo Rio2018

1.SP Liptovský Mikuláš

4.SP Tacen

Krumlovský maraton

KVM 2018

Finále SP La Seu

3.SP Augsburg

Instagram #czechcanoe

MS juniorů a U23

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Mistrovství Evropy

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF