Kanoe.cz

Ondřej Rolenc o víkendu obhajuje titul mistra světa ve sprintu

logo videnVrchol sezony sjezdařů na divoké vodě je tady. Po evropském šampionátu, který se odjel na začátku června v Bosně a Hercegovině, se tentokrát celá špička představí na mistrovství světa ve sprintu, to o víkendu přivítá areál s umělou dráhou ve Vídni. „Je to poprvé v historii, kdy se světový šampionát jede na sjezdařsky specifické trati, kdy kanál zatáčí doleva. Tento fakt trochu znevýhodňuje singlkanoisty, kteří pádlují na levé straně a také deblkanoisty s háčkem pádlujícím vlevo,“ připomněl největší specifikum vídeňské vody šéftrenér české reprezentace Robert Knebel. Slalomáři na divoké vodě už jsou na levotočivé kanály zvyklí, v jejich případě ale nevýhodu „leváků“ kompenzuje postavená trať, to ovšem ve sjezdu samozřejmě není. Nevýhodné držení pádla má i obhájce světového zlata singlkanoista Ondřej Rolenc. „Rolda pádluje vlevo na singlu a také jako levý háček deblkánoe Rolenc - Šťastný, takže u něj se to projevuje dost. Leváci musí do nejprudší zatáčky najíždět trochu jinou stopou, ale Ondra je v pohodě a věřím, že si s tím poradí,“ dodal Knebel o obhájci titulu Ondřeji Rolencovi, který na nedávném mistrovství Evropy bojoval se střevními problémy a přes velké zdravotní problémy vyjel stříbro, které by rád na mistrovství světa ještě vylepšil.

Umělá dráha poblíž Dunaje je dost krátká a hodně zrádná. Před rokem se tu odjelo slalomové mistrovství Evropy a také finále světového poháru ve sjezdu, od té doby byla ale rakouská metropole pro vodáky téměř uzavřena. Důvod? Finance. „Kanál nemá najetý nikdo. Hodina tréninku tu vychází na třináct tisíc korun a to je částka, kterou si nemůžeme ani my ani žádný jiný tým dovolit. Projevuje se to hlavně u děvčat, která na technicky náročné trati mají skóre povedená a nepovedená jízda zhruba padesát na padesát. Naopak třeba singlířovi Vladimíru Slaninovi to tady zatím jde hodně dobře. Jeho úspěšnost je zhruba devadesátiprocentní, tak všichni doufáme, že mu to vyjde i v závodě a nezakřikneme to,“ popsal úskalí vídeňské tratě ještě jednou Knebel a připomněl i formu vítěze světového poháru z minulého pátku singlkanoistu Vladimíra Slaninu.

Mistrovství světa ve Vídni zahájí sobotní kvalifikace, v neděli se pojede o medaile. Finálové jízdy individuálních kategorií včetně úplné novinky kategorie C2 (deblkánoe) ženy jsou v programu mezi desátou a dvanáctou hodinou. Boje o medaile v závodech družstev jsou v plánu po nedělním obědě od 13:30 do 16:30.

Více na webu MS ve sprintu: http://www.wc-vienna2015.at/

1.SP Liptovský Mikuláš

MS juniorů a U23

3.SP Augsburg

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Instagram #czechcanoe

Mistrovství Evropy

Český pohár Skupiny ČEZ

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF