Kanoe.cz

Kajakář Mrůzek vyjel na suché Soči stříbro ve světovém poháru.

Mruzek K1MVýborný start do světových pohárů má za sebou Kamil Mrůzek. Sedmatřicetiletý kajakář po pátečním bronzu přidal v sobotním klasickém sjezdu na slovinské Soči stříbro. „Je to moje nejoblíbenější trať a jsem strašně spokojený hlavně se včerejším úspěchem ve sprintu, který jsem moc nečekal,“ radovala se po sobotním závodě legenda světového kajaku. Mrůzek trochu zavzpomínal na rok 2004, kdy na Soči slavil ve světovém poháru dokonce zlatý double. Tentokrát však byly podmínky na krásné řece Soči trochu jiné. „Tak málo vody jako je teď, jsem tady nikdy nezažil. Průjezdy, kterými jsme vždy jezdili, byly tentokrát suché a tak jsme museli hledat úplně novou stopu. Závody a hlavně tréninky byly hodně náročné na materiál,“ poznamenal Mrůzek, který dnes podlehl jen domácímu Nejci Žnidarčičovi. Excelentní Slovinec si na domácí trati napravil chuť ze včerejšího sprintu, v němž chyboval a skončil až desátý. Žnidarčič ale nebyl z domácích sám, komu se v pátečním závodě nevedlo. „Opravdu zajímavý byl hlavně včerejší sprint, kdy jsem v kvalifikaci skončil čtvrtý a ve finále za mnou jeli už jen tři Slovinci. Všichni to hodně pokazili a Žnidarčič, který o tři vteřiny vyhrál  kvalifikační kolo, dokonce najel na kámen, doslova letěl vzduchem a poté se ještě převrátil, eskymoval a ztratil spoustu času,“ vrátil se ještě ke svému nečekanému bronzu v pátečním sprintu na Soči Kamil Mrůzek.

Kromě Mrůzka se ještě prosadil na stupně vítězů v sobotním dlouhém sjezdu singlkanoista Václav Kristek, který v klasiku dojel třetí a o čtyři desetiny odsunul na čtvrté místo vítěze včerejšího sprintu Vladimíra Slaninu. Druhé vítězství přidala ke včerejšímu zlatu juniorská singlkanoistka Anežka Paloudová.

Letošní seriál světových pohárů má pořádně naspěch. Po závodech ve Slovinsku se už zítra odpoledne v Rakousku jede na řece Mur druhý sprintový závod a v pondělí se tamtéž soutěž uzavře klasickým sjezdem. Příští víkend přijde na řadu hlavní akce roku - mistrovství světa ve sjezdovém sprintu ve Vídni.

Výsledky SP v klasickém sjezdu:
http://www.timing-mojstrana.com/wp-content/uploads/ClassicOfficialResults.pdf

MS Rio 2018

logo Rio2018

1.SP Liptovský Mikuláš

4.SP Tacen

Krumlovský maraton

KVM 2018

Finále SP La Seu

3.SP Augsburg

Instagram #czechcanoe

MS juniorů a U23

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Mistrovství Evropy

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF