Kanoe.cz

Slanina týden před mistrovstvím světa vyhrál světový pohár ve sprintu.

ME sjezd SlaninaPoslední červnový víkend se ve Vídni pojede o tituly mistrů světa a český singlkanoista Vladimír Slanina bude určitě patřit k favoritům na medaili. Jedenadvacetiletý borec dnes vyhrál světový pohár ve sjezdovém sprintu na slovinské řece Soči a porazil i čerstvého mistra Evropy Němce Normena Webera. Slanina stejně jako před dvěma týdny při evropském šampionátu vyhrál už kvalifikaci, tentokrát si ale poradil i s finálovou jízdou a slaví druhé vítězství ve světovém poháru ve své kariéře.

V mužském kajaku se na technické Soči prosadil na stupně vítězů i kajakář Kamil Mrůzek. Specialista na dlouhé tratě bronzem potvrdil, že na náročné trati může patřit mezi nejlepší i v krátkém závodě. Na domácí trati se nevedlo slovinské legendě Nejci Žnidarčičovi. Dvojnásobný mistr světa a čerstvý mistr Evropy v kajakovém sprintu vyhrál kvalifikaci jasně nejlepším časem dne, ve finále však chyboval a propadl se až na desátou pozici.

Druhé stříbro pro českou výpravu přidal další nestor české divoké vody singlkanoista Lukáš Novosad. Osmatřicetiletý borec nemá na slovinskou Soču nejlepší vzpomínky. Před čtrnácti lety se tu pod Lukášem zlomila jeho kánoe, když přehradil úzký průjezd na sprintové trati. Letos ale Soča Novosadovi přála a za vítězným Slaninou a druhým Weberem si dojel pro bronz.

Čtvrtou českou medaili vybojovala šestnáctiletá singlkanoistka Anežka Paloudová, která vyhrála závod singlkanoistek. Zítra světový pohár ve Slovinsku pokračuje závody na dlouhé trati.

Výsledky finále ve sprintu SP v Bovci:
http://www.timing-mojstrana.com/wp-content/uploads/SprintOfficialResults.pdf

Mistrovství Evropy

Český pohár Skupiny ČEZ

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

Instagram #czechcanoe

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF