Kanoe.cz

Dvě medaile pro Česko. Valíková je mistryní Evropy na singlu žen

thumb Valikova C1 ME.jpgMistrovský závod singlkanoistek na dlouhé trati přinesl české výpravě první medailovou radost a dokonce dvojnásobnou. Mistryní se na bosenském Vrbasu stala Radka Valíková, Anežka Paloudová při premiéře v seniorské reprezentaci přidala bronz.

„Jsem hrozně nadšená. Před závodem jsem si říkala, že v dlouhém sjezdu moc šancí na medaili nemám, ale závod se vyvíjel skvěle. Na mezičasech jsem se s Anežkou prala o vedení a vypadalo to, že mě i předjede, co6 se nakonec nestalo. Po dojezdu do cíle jsem ještě musela čekat na rychlou Švýcarsku Eichenbergerovou, Anežku a vždy rychlé Francouzky a Italky. Trochu jsem se bála, ale klaplo to, takže paráda,“ radovala se Valíková, pro kterou to je první velké mezinárodní zlato.

Valikova C1 ME.jpg

Mistryně Evropy Radka Valíková (foto Jana Homolka)

Skvělý seniorský start má na kontě Anežka Paloudová. Kajakářka a singlířka z Českého Krumlova má teprve šestnáct let, ale už vlastní svou první seniorskou medaili. Včera dojela v kajaku desátá a dnes jela v singlkánoi o zlato. O cennější než bronzovou medaili ji připravila velká chyba, kdy se převrátila a kus trati jela pozadu. „Když jsem spadla pod vodu, tak jsem si jen říkala, že nesmím vyplavat. Za žádnou cenu nesmím z lodě ven! Eskymák se mi povedl až na druhý pokus, ale jela jsem dál. Chtěla jsem to dole na klidnější vodě o to víc rozbalit a za medaili jsem fakt nadšená,“ komentovala svůj bronz Paloudová.

Paloudova C1 ME

Bronyová singlířka ME Anežka Paloudová (foto Jana Homolka)

V závodě deblkanoistů skončila osmá posádka Filip Jelínek - Václav Kristek, která porazila o necelou vteřinu loď aktuálních mistrů světa Marek Rygel Petr Veselý, která tentokrát dojela na Vrbasu devátá. Odpoledne se na Vrbasu jede soutěž tříčlenných družstev na dlouhé trati.

Výsledky ME C1 Ž a C2 M:
http://www.canoebanjaluka.com/docs/classic_ind_results2.pdf

 

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

Instagram #czechcanoe

SP Troja 2017

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF