Kanoe.cz

První den mistrovství Evropy ve sjezdu - zubožený Rolenc čtvrtý, Mrůzek v neregulérním závodě kajakářů pátý.

BAnja-Luka-ME

Mistrovství Evropy ve sjezdu na divoké vodě začalo v bosenské Banja Luce prvními závody v dlouhém sjezdu. Čechům první den medaile unikla, ačkoliv mluvit o celém dni by bylo trochu nadnesené. Během kategorie kajakářů začala voda v řece Vrbas stoupat, jejich závod byl neregulérní a zítra se podle prvního rozhodnutí jury měla soutěž kajakářů opakovat.

Dostali jsme informaci, že ráno v Bosně selhala nějaká tepelná elektrárna a tak musela nečekaně zaskočit elektrárna na přehradě, která pouští vodu do Vrbasu, aby nahradila výpadek proudu. Kvůli této mimořádné události voda během závodu stoupla o víc než půl metru a řekou teklo zhruba 150 kubickým metrů za vteřinu, což je průtok, na kterém se už nesmí závodit. Výsledkem je, že závod deblkanoistů a singlkanoistek se pojede zítra a kajakáři, by měli jet spolu s deblíři a singlířkami zítra,” informoval těsně po závodě šéftrenér reprezentace Robert Knebel. Jenže nakonec je vše jinak, po protestu slovinské výpravy, jury přehodnotila rozhodnutí a výsledky kajaku zůstaly v platnosti. Kamil Mrůzek tedy dojel pátý, Tomáš Slovák šestý a Richard Hála devátý. „S výkonem nejsem úplně spokojený, navíc si myslím, že když voda stoupne během závodu o dvacet centimetrů, tak to není úplně regulérní závod. Na druhou stranu jsme tři v první desítce a to je pro závod družstev výborná zpráva, protože jsme všichni v osmi vteřinách. Zítra bychom se chtěli poprat o zlato,“ hlásil po rozporuplném závodě kajakářů Kamil Mrůzek.

Hala K1 ME

Richard Hála -  devátý kajakář  ME v dlouhém sjezd (foto: Jan Homolka)

Dvě kategorie, které se odjely podle pravidel, jsou pouze singlkánoe mužů a kajak žen. Nejlepší český singlkanoista Ondřej Rolenc, vicemistr světa v této disciplíně, má celý týden zdravotní problémy, přesto dojel čtvrtý, „V cíli jsem byl trochu zklamaný, čtvrté místo není to pravé, když ale vezmu v úvahu, s čím se tu potýkám, tak bych měl být spokojený. Příprava na závod ideální nebyla, v podstatě už od příjezdu nejím a všechen trénink během roku najednou přijde vniveč. Doufám, že na sprint se dám trochu dohromady, pořádně se vyspím a bude to lepší. Myslím, že trať by mi mohla sedět,“ hodnotil stav Ondřej Rolenc.

Skvělé výsledky zaznamenali i další čeští singlíři. Vladimír Slanina útočil na Rolence a nakonec o tři desetiny sekundy dojel pátý. Výborný den českého singlu podtrhl šestý Antonín Haleš a sedmý Lukáš Novosad.

Mruzek K1 ME

Kamil Mrůzek - pátý muž ME v dlouhém sjezd (foto: Jan Homolka)

Podobné zlaté myšlenky jako kajakář Mrůzek má před pátečními hlídkami na dlouhé trati i singlíř Antonín Haleš. „Určitě budeme favority na zlato. Obhajujeme tu titul z Bovce před dvěma lety a dnešní výsledky nás hodně povzbudili. Doufám, že obhajoba bude úspěšná,“ prohlásil Haleš, který tu před dvěma týdny získal evropské zlato v raftingu. „Už jsem nad tím přemýšlel, že získat další zlato by tu nebylo vůbec špatné. Vrbas bych díky tomu měl hodně rád,“ usmíval se v Haleš.

Výsledky ME ve sjezdu v dlouhém sjezdu: http://www.canoebanjaluka.com/docs/classic_ind_results1.pdf

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF