Kanoe.cz

Proběhlo sjezdové MČR C2 Mix v Českém Krumlově

Jelinek-PaloudovaV Českém Krumlově proběhlo neoficiální MČR v kategorii C2Mix v klasickém sjezdu a sprintu. Přinášíme reportáž Tomáše Paloudy, jednoho z pořadatelů tohoto závodu. Od uvedení sjezdu na divoké vodě do mistrovských soutěží (r.1957) byla jednou z pěti lodních kategorií také kategorie C2-mix.

Berankova SvadlenaM

To platilo stále až do roku 1977, kdy poslední republikový titul této zajímavé kategorie vyjela dvojice Neshybová-Proks. Následně v souladu s mezinárodní orientací se tato kategorie, ve které čeští kanoisté dosáhli výtečných výsledků, u nás přestala závodně jezdit a to nejen při mistrovských soutěžích. Obdobná situace byla samozřejmě také ve slalomu. V posledních letech se v mezinárodním měřítku začaly trochu vířit vody kanoistických disciplín a proud zavál také do „spících“ tůní této kategorie.

O oživení českých mixů se postaralo obnovené neoficiální Mistrovství ČR kategorie C2-mix ve slalomu, konané v červenci loňského roku na vodáckém kanále v Českém Vrbném. Sjezdové disciplíny na sebe nenechaly dlouho čekat a k obnovenému (neoficiálnímu) republikovému šampionátu mixů ve sjezdu došlo uplynulý víkend v Českém Krumlově. V případě klasického sjezdu se tedy rozdávaly mistrovské medaile po 38 letech, v případě „nové“ disciplíny - sprintu - šlo samozřejmě o úplnou premiéru. 

Bauerova Klein

Na start se v Českém Krumlově postavilo patnáct smíšených deblových posádek, což závod sám o sobě řadí k účastnicky nejobsazenějším českým sjezdovým závodům deblů obecně. 

Posádky byly většinou složené z parťáků v rámci klubu nebo z rozdílných klubů. Ve dvou případech šlo o rodinné posádky. Pohled na zasedací pořádek v lodích prozrazoval, že většina účastníků zvolila variantu „motor vzadu“. Jízdu s mužem na háčku uplatnily pouze dvě posádky. S ohledem na skutečnost, že se jednalo o vítěznou posádku klasického závodu a v případě sprintu hned o první dvě posádky pořadí, lze předpokládat, že tento kdysi běžný model uspořádání sportovní mixové posádky, bude mít příště zřejmě větší zastoupení. Ono ale hovořit o jednom „motoru“ zde není úplně trefné. V naprosté většině měly lodě při krumlovském závodě „motory“ dva.

Atmosféra byla uvolněná, ale přeci jen zdravě vyhecovaná, takže předvedené výkony mixů lze označit za výtečné, čemuž nasvědčuje také porovnání s dosaženými časy ostatních lodních kategorií. 

Masinova Vanecek

Titul v klasickém závodě i premiérový titul ve sprintu získala dvojice A. Paloudová-F. Jelínek (Č. Krumlov/ Bohemians), kteří možná také naznačili formu před odjezdem na sjezdové ME do Bosny. Za nimi se na stupních zařadili čistě českokrumlovské posádky M.Mašínová-T.Vaněček, L.Lagnerová-D.Jirka a v případě sprintu také I.Dundová-V.Švadlena. Bez ohledu na další vyhlašované kategorie byla nejrychlejším dorosteneckým mixem posádka A.Plachtová-M.Šmoldas (ČK/Litovel) a u žáků českokrumlovští M.Bauerová-P.Klein. Při předávání zlaté veteránské medaile (J.Lagnerová-S.Babor) zavzpomínala nestorka české kanoistiky Jana Lagnerová, že svojí předchozí mistrovskou medaili z mixů dostala někdy před čtyřiceti lety.

Z pohledu turistického usedání do lodi je pojetí „on-ona“ tím nejpřirozenějším a nejběžnějším. Kdo viděl v sobotu prohánějící se mixy Českým Krumlovem, musel uznat, že tato kategorie„má něco do sebe“ i při svém závodním kanoistickém pojetí...

Další fotografie ze závodu najdete zde.

 

Za pořadatele Tomáš Palouda 

 

1.SP Liptovský Mikuláš

MS juniorů a U23

3.SP Augsburg

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Instagram #czechcanoe

Mistrovství Evropy

Český pohár Skupiny ČEZ

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF